Balıkçı Etiler-Boğaz Müdavimi Anlatıyor

İspendek Balık Rumelihisarı

 

İspendek balık Rumeli hisarında 8 sene önce açıldı. Boğaziçi üniversitesinden Rumeli hisarına doğru giderken sahile dönen yolun hemen solunda kalan mekan, bulunduğu lokasyonda benzeri bir restoran olmamasına rağmen uzun yıllardır başarılı bir çizgide devam ediyor.

İspendek balık lokantasını mekanın müdavimi Hakan Öner anlatıyor.

İspendek balık

Bu mekanın sizi en çok çeken tarafı nedir ?

İspendek’te kendimi evimde gibi hissediyorum, gerçi evime de oldukça yakın. Tanışmamız da bu vesile ile oldu. Mekan açıldığından beri devamlı müdavimiyim. Sevgili dostlarım, Zeynel ve Naz mekanı aile işletmesi olarak açtılar. Sonrasında mekanın şef aşçısı Özer de, mekanın işletmesine katıldı. Zeynel Bey zıpkınla balık avı eğitmeni. O sebeple balığın tazeliği konusunda güvenim tam.

ispendek-balik-zeynel

Mekanın şefinin ise işletmeye ortak olması, lezzet konusunda sürdürülebilirlik sağlıyor. Ama mekanın en sevdiğim yanı sıcak ortam. Kışın içeride sobamız, dışarıda varilimiz yanar. Köprü manzarasını karşısında keyfimizi yaparız.

Mekanın genel ambiyansı nasıl ?

İspendek, samimi ortama sahip bir balık lokantası. Salaş denemez ama doğal bir ortamı olduğu söylenebilir. İşletmecilerin başında durması ve kendi zevklerini yansıtmaları sonucu, her geldiğinizde yeni bir tablo veya aksesuarın dekorasyona katıldığını görmeniz mümkün. Müşteri kitlesi ise Arnavutköy, Nevizade, Beşiktaş gibi balıkçı bölgelerinin kargaşasına girmek istemeyen bölge insanı denebilir. Dost toplantısı, romantik yemek, İş çıkışı rakı & balık için mekanı önerebilirim. İspendek’in en keyifli yanlarından biriside, yemek sonrası içkiniz ile birlikte dışarıda yanan varillerin yanında takılmaktır.

ispendek balık manzaraya karşı ikinci köprü

Kaçırılmaması gereken lezzetler nelerdir ?

Dediğim gibi mekanın sahipleri zıpkınlı balık avcısı olduğu için balıklar tazedir. Mezeler de lezzetlidir. Ben Kaya koruğu, Soslu uskumru ve Fener kavurmayı almanızı tavsiye ederim. Balık lokantasının en önemli unsurları beyaz peynir ve yeşil salatası da oldukça iyidir

İspendek rumeli hisarı

Fiyat / performans nasıl ?

Mekana yakın Arnavutköy balıkçılar bölgesine göre daha uygun diyebiliriz. Klasik bir rakı & balık menüsüne kişi başı 200 TL civarı ödersiniz.

ispendek balık mezeler

Tavsiye ettiğiniz menü nedir ?

Başlangıç olarak

Beyaz peynir – Kaya koruğu – Soslu uskumru

Ara sıcak 

Fener kavurma

Ana yemek

Eşkina ızgara

İspendek Adres: Nispetiye Cad.no:151(Hisar Üstü), Sarıyer, 34472
Telefon: (0212) 287 2310

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.