Etiler-Boğaz Uzak Doğu Mutfağı

İnari Piku Etiler

inari

Eskinin hareketli bölgesi Etiler bir dönem steakhouse restoranların hegemonyasına girmişti. Son dönemlerde ise bölgede yeniden nitelikli mekanlarına açıldığı gözlemleniyor. Hatta yakınlarda açılan Beca, Arkestra gibi speakeasy mekanlar (telefonunu halka açık paylaşmayan) da dikkat çekiyor. Kuruçeşme’nin sevilen Japon restoranı İnari de yakın zamanda Etiler’de yerini alanlardan. Nusret’in tam yanında eski Bigchefs’in olduğu yerde açılan mekan yeni konsepti ile dikkat çekiyor. İnari Piku, markası ile Etiler’de yer alacak restoran-bar şık atmosferi, genişleyen menüsü ve imza kokteylleri ile kısa zamanda ilgi odağı olmuş durumda.

inari

Japonca zirve anlamına gelen Piku konsepti ile açılan restoran-bar atmosferi ve menüsü ile total bir “Asian Experience” yaratmayı hedefliyor. İnari Etiler, alt katında şık bir restoran ve geniş bir bar bölümü sunarken, üst katında 3 özel oda ile gruplara özel mekanlar barındırıyor. Bu Odalardan birinde minik bir mutfak da olan restoranda, Omakase tarzı (şefin seçimleri) özel bir menü de servis edilmekte. (kişi başı 1.300₺) Arkasında açık mutfak olan sushi barında ise günlük gelen balıklardan nigiri ve sashimiler hazırlanıyor.

inari

Menüsü Kuruçeşme’ye göre daha geniş olan İnari Etiler’de Çin ve Vietnam mutfağından da tabaklar bulunuyor. Başlangıçlardan Red Snapper Ceviche, Salmon Taco dikkat çeken tabaklar arasında. Ana yemeklerden ise Pepper Lobster Tempura (900₺) ve Black code (550₺) imza tabak olarak belirtilebilir. İnari Piku, nitelikli lezzetlerini yanı sıra geniş bar bölümünde klasik ve mekana özel kokteyller sunuyor.

İnari Piku Adres: Etiler Mahallesi, Nispetiye Cd No:87, 34337 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212)216 35 35

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.