Etnik Mutfak Şef Restoranı Türk Mutfağı

Havuş Lokantası

Ataköy, eskiden yalnızca sitelerde yaşayan insanların yoğunluk yarattığı, sakin bir semt iken son dönemde burada da paylaştığımız birçok mekanla birlikte hareketlendi. Özellikle de Ataköy’de bulunan Yalı Ataköy (bir sosyalleşme alanı denilebilir) bu hareketlenmede baş rol olarak nitelendirilebilir. Yalı Ataköy’ün sahile yakın konumu, kahvecilerden, restoranlara kadar pek çok farklı yer ile insanların zevklerine hitap etmesi de apayrı bir cazibe merkezine dönüştürdü burayı. Şimdi bir de Havuş Restaurant açıldı buraya. Daha önce çok sevilen Zennup Restoran ile tanıdığımız, gastronomi alanında pek çok farklı ilgisi olan, harika kitapları ile tanıdığımız başarılı şef Ömür Akkor’un en yeni projesi Havuş Lokantası. Yine bu mekanına da tüm tecrübesini yansıtan şef, yöresel Türk yemeklerinden vazgeçmiyor, yine Türk/Osmanlı mutfağının en leziz yemeklerini, kendine has yorumu ile misafirlerine sunuyor.

Havuş Lokantası, Yalı Ataköy’ün içerisinde. Çok modern ve şık bir atmosferi var. İç kısmındaki ayrıntılar, soft renklerin hüküm sürdüğü detaylar ile yöresel yemekler sunan bir mekanın ötesinde harika bir ambiyans ile karşılanıyorsunuz. Ömür Akkor’un diğer mekanlarında olduğu gibi misafirperverlik had safhada. Çalışanlar bir bir yemeklerle ilgili bilgi veriyorlar. Burada mevsimsellik, tazelik ve ürünlerin yerinden alınması bir gelenek haline gelmiş durumda. Dolayısıyla bu dikkat ve özen yemeklerin lezzetine de yansıyor. Başlangıçta masaaya gelen ekmek, peynirden başlayan harika gastronomik yolculuk, Geleneksel Türk mezeleri ile sürüyor. Özellikle pürüsüz kıvama getirilen humus, domates salatası, çıtır patates, muhammara ve bakla enfes. Hamur işleri de çok lezzetli. Özellikle Tarhunlu ekmek kesinlikle denenmeli! Ana yemeklerden ise Kilis Tava daima popüler. Yemek sonrası tatlılara da yer bırakmayı unutmayın. Havuş Lokantası, her gün 09:00’dan 22:30’a kadar açık. Harika lezzetleri ile siz misafirlerini ağlırlamaya hazır!

Adres : Yalı, Kısım Mah, Ataköy 2-5-6, Rauf Orbay Cd. Kapı No-4 İç Kapı No-7, 34158 Bakırköy/İstanbul
Telefon : (0533) 491 34 79

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.