Maslak-Levent Paket Servis Şef Restoranı

Havandan Reşitpaşa

havandan

Şimdilerde yan yana birçok mekan var ama Reşitpaşa’nın hareketlenmesinde en önemli paya sahip mekan Havandan’dır desek yeridir herhalde. Hatta Havandan merkezi noktalar harici sapa denilebilecek yerde mekan açma kültürünün öncüleri arasında da geliyor kuşkusuz. Bu tarz mekanların ne önemli özelliği “geçerken uğranan değil, onun için gidilen yer” olması olarak ifade edilebilir. Havandan Reşitpaşa yüksek tavanlı binası ve hoş dekorasyonu ile vakit geçirmesi oldukça keyifli bir mekan kuşkusuz. Kendisini gurme esnaf lokantası olarak tanımlayan Havandan Reşitpaşa açık olduğu dönemlerde mekanda takılması, kapalıyken de eve sipariş edilebilen lezzetleri ile şehirdeki nitelikli mekanlardan. Yemek Sepeti Vale’de Servis 8.9, Lezzet 8,9 gibi iddalı bir puanlaması olan Havandan’ın menüsünü görmek ve sipariş vermek için buraya tıklayabilirsiniz.

havandan

Havandan Kaburga Burger

Pazar günleri kapalı olan Havandan öğle servisi ile birlikte aktif oluyor. Gün içi kahveye de uğranabilecek mekan, akşam 19:30’a kadar hizmet veriyor. Mekan mevsimsel tazeliği göre yapılan yemeklerden oluşan ve günlük değişen menüsünü kara tahtasından ve instagram hesabından paylaşıyor. Kadın budu köftesi, yaprak sarması ve mücveri oldukça sevilen lokantanın Nohutlu Tavuk yağni, Bademli Kayısılı fasulye gibi birçok özgün tabağı da mevcut. Günlük yapılan tatlıları oldukça sevilen Havandan’ın Salatalarından Kinoalı Brokoli Salatası ve burgelerden Kaburge Burger lokantanın imza tabakalar olarak sayılabilir. Paket servis içinse Havandan’ın özel lezzetlerini Yemek Sepeti üzerinden sipariş verebilirsiniz.

havandan

Havandan Menü ve Eve Sipariş İçin Tıkla
Adres: Reşitpaşa, Emirgan Sk. 30/B, 34467 Sarıyer/İstanbul
Telefon: 0533 931 93 66

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.