Etiler-Boğaz Kebapçı

Fiko Ocakbaşı Yeniköy

fiko

Fiko Yeniköy paket servis bilgileri aşağıdadır

Yeniköy’de açılan Fiko Ocakbaşı, açıldığı ilk günden itibaren oldukça ilgi görüyor. Öncesinde bu adreste bulunan mekanlar pek kalıcı olamamıştı açıkçası. Fiko’nun başarısının sırrı doğru konsept, iyi ürünler kullanmak ve işin başında duran işletmeci olarak ifade edilebilir. Pandemi döneminde de oldukça aktif olan Fiko Ocakbaşı paket servis konusunda da iddialı. Yemek Sepeti’nde 9,00 Hız, 9,1 Servis, 9,1 Lezzet puanlaması ile yer alan kebap restoranından buraya tıklayarak sipariş verebilirsiniz.

Fiko Yeniköy’ü klasik 5 sorumuzda inceleyelim.

fiko

Yeniköy’deki mekanı 5 sorumuzda inceleyelim.

Ne yenir, Ne içilir?

Fiko Yeniköy’ün kısa zamanda bu kadar benimsenmesinin sebeplerinden bir tanesi de, işletme sahiplerinin bizzat misafiri ağırlayan ekibin başında olmaları (Fikret Aydoğdu ocakta, Uğur Aydoğdu salonda). Zira mekan sahibi Fikret’in ocağın başında olması, gelen misafirde “işin ehli insanların elindeyim” duygusu yaratıyor. Fiko ocakbaşının ön plana çıkan yemeklerine gelecek olursak, özel sosu ile terbiye edilen kemiksiz Fiko kanat mekanın sevilen tabakların dandır. Kaburgadan yapılma kokoreç her yerde tadamayacağınız, işletmenin imza tabakların arasında yerini alır. Fiko Ocakbaşında, lahmacun Adana kıymasından hazırlanır. Mekan, Fiko Şiş’i, Adana’da yağlı karalı olarak anılan usulü ile servis eder. Ocakbaşının spesiyallerinden Fiko Kebap, altı özel soslu soğan ile servis edilir. Geniş bir şarap kavı da bulunan Fiko Yeniköy. rakıya alternatif geniş bir şarap yelpazesi sunmaktadır. Mekanın diğer bir artısı da, ocakbaşında açık alanda konumlanması ve efektif baca sistemi sebebi ile üst baş kokusu oluşmadan oturulabilir.

Ne zaman Gidilir?

Fiko Ocakbaşı, haftanın 7 günü 12:00-12:00 arası açık bir mekan. Özellikle havanın güzel olduğu günlerde mekanın yeniköy’de olması sebebi ile öğle servisi hareketli geçiyor. Yine hafta sonları bölgenin doğası gereği gündüz saatlerin de ocakbaşı keyfi yapmak isteyeler için mekanın bol bitkili bahçesi gayet uygun. Akşam servisi ise Fiko’nun en yoğun olduğu zaman dilimi denebilir. Hatta doluluk sebebi ile hafta içi de dahil, önceden rezervasyon ile gitmekte fayda var. (sağdaki ikonlara tıklayarak restoran ile iletişime geçebilirsiniz) Mekanın ulaşımı da oldukça rahat. Vale servisin de olduğu Yeniköy’ün ana caddesinin üzerinde olan mekana, araçtan iner inmez düz ayak olarak giriliyor.

Fiko

Ne Giyilir?

Fiko Ocakbaşı, klasik kebapçılara göre oldukça şık bir mekan. Restoranın iç ve dış mekanı şık aksesuarlar, mekana sıcaklık katan bitkiler ve beyaz masa örtülü ile donatılmış. İç bölümdeki ocakbaşı ise mekana sammiyet unsuru katmış. Fiko Yeniköy,  usulüne uygun lezzetleri, konforlu bir ortamda servis eden bir restoran olmuş. Mekanı giyim kodlarına gelecek olursak, ailecek gidilen bir pazar gününde Spor kıyafet tercih edilebilirken, hafta içi ve hafta sonu günlerde Spor/Şık en uygun tarz olarak ön plana çıkıyor. İşten gelindiği haliyle veya gecenin devamı olması durumunda Şık tarzda mekanın hoş atmosferinde sırıtmıyor.

fiko

Kim Kim Gidilir?

Fiko Yeniköy, ocakbaşı konsepti ile konforlu restoran anlayışını bir araya getiren bir mekan. Yani geleneksel lezzetlerin, şık bir özenli bir ortamda servis edildiği tarzda bir restoran. Dolayısıyla Fiko, yemek deneyimi amaçlı gidilebilecek bir restoran olmakla beraber iş yemeğine misafir götürmek için de uygun bir atmosfer sunuyor. Mekanın en keyifli zamanı olan akşam saatlerin de ise iş çıkışı arkadaşlar ile veya eş dost ile gidip özellikle ocakbaşında oturmak oldukça keyifli. Hafta sonu ise özellikle Pazar öğle saatleri, mekanı ailecek ziyaret etmek için ideal zaman olacaktır.

Ne Kadar Ödenir? (Güncelleme 12.10.2020)

Fiko Ocakbaşı, konforlu kebapçı konsepti ile verdiği hizmet ve yemek kalitesi doğrultusunda dengeli bir fiyat politikası göz etmiş. Mekanın sevilen tabakların dan Fiko kanat 62 TL, imza tabaklardan Kaburgadan yapılma kokoreç 75 TLkuzu şişi 80 TL, Ocakbaşının spesiyallerinden altı özel soslu soğan ile servis edilen Fiko Kebap 65 TL olarak fiyatlanmış. Restoranda mezeler 25-30 TL arası fiyatlanırken, standart 70’lik rakı 350 TL olarak menüdeki yerini almış. Bu fiyatlar üzerinden Fiko Ocakbaşı’nda akşam servisinde kişi başı ortalama 350 TL, öğle servisinde 200 TL hesap düşünülebilir.

Fiko Eve Sipariş İçin Tıkla
Fiko Ocakbaşı Adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Cd. 80/A, 34464 Sarıyer/İstanbul
Telefon: (0212) 223 28 58

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yorumlar