Brasserie-Bar Canlı Müzik Nişantaşı-Beşiktaş

Chalet Garden Swissôtel The Bosphorus Istanbul

chalet

İstanbul yaz sezonuna hazırlanırken, şehrin içerisindeki izole ve açık alan mekanların önemi bir kat daha artıyor. Eğlence ve yemeği bir arada sunan canlı müzik mekanlar ise yine oldukça popüler. Swissôtel The Bosphorus Istanbul içerisinde yer alan İsviçre dağ ev konseptli restoran Chalet, son 2 yıldır geniş bahçesinde keyifli bir konsepte imza atıyor. Dev ağaçlar ile çevrili bahçede yer alan mekan, hoş bir piknik ortamında, iştah kabartan lezzetlerini sunuyor. Chalet Garden, canlı müzik etkinlikleri, gastro-pub lezzetleri, butik biraları ve imza kokteylleri ile şehrin özel mekanlarından.

Chalet

Ziyaretçilerini, Orta Avrupa’da bir kır mekanındaymış gibi hissettiren Chalet Garden, rahat oturma alanlarından oluşuyor. İglolar, piknik masaları ve şezlonglardan oluşan mekan, huzurlu ve özgür bir ortama sahip. Cuma ve Cumartesi akşamları olan canlı müzik etkinliklerde ise mekan oldukça enerjik bir atmosfer oluşuyor. Pazartesi hariç haftanın 6 gün 17:00-01:00 arası açık olan Chalet’de menü de mekanın ruhuna uygun olarak oluşturulmuş. Paylaşımlı pizzalar, özel peynir & şarküteri tabakları, Dana Kroket ve Karides Dynamite öne çıkan atıştırmalıklar arasında. Bu sene menünün yıldızları olan Kase tabaklar ise özellikle sıcak yaz günlerinde tercih edilebilecek sağlıklı ve lezzetli seçimler olacaktır. Menünün yıldızları ise Alman Bratwurtz, Frankfurter, Cabanossi gibi seçeneklerin olduğu sosisliler bölümü kuşkusuz.

Chalet

Burgerleri de oldukça sevilen mekanda Patates kızartma, fasulye ve ağır ateşte pişmiş dana kaburgadan oluşan Smokehouse Barbeque Combo denenmesi gerekenlerden. İçecek olarak ise menüye uygun şarap çeşitlerinin yanısıra, butik seçeneklerin de olduğu geniş bir fıçı bira seçkisi mevcut. Chalet Garden’da kokteyller de oldukça ön planda. Kokteyl menüsüdeki Martini ve ferahlatıcılar bölümü yaz için oldukça uygunken, otelin imza kokteyli Passion Martini mutlaka denenmeli. Haftanın 2 günü canlı müzik etkinliklere ev sahipliği yapan Chalet Garden’ın programın buraya tıklayarak instagram sayfasından öğrenebilir ve buraya tıklayarak rezervasyon yapabilirsiniz.

Chalet

Chalet Garden Adres: Vişnezade Mh, Acısu Sokaği No:19, 34357 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0543) 326 81 11

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."