Beyoğlu-Karaköy Butik Gece Kulübü Modern Meyhane

Bonn Karaköy

bonn
Yazan: Bora Sarısu

Perşembe Pazarını tarihi dokusu içinden geçilerek girilen Karaköy sahili keyifli mekanlara ev sahipliği yapmaya aday bir bölge. Hem turist, hem lokallerden ilgi görme potansiyeli olan Karaköy’ün Haliç’e bakan tarafı, manzarası ve tarihi dokusu ile muazzam bir İstanbul deneyimi yaşatıyor. Tabi bu deneyimin kalitesinin artması için nitelikli mekanların bölgede yer alması gerekiyor. 2020 Ağustos ayında açılan Bonn Karaköy, restoran ve kulüp olarak tasarlanmış 3 katlı mekanında faaliyete geçti. Bonn Karaköy, Pandemi döneminin dinamik sürecine bağlı olarak meyhane mutfağı ağırlıklı menüsüyle teras katında aktif olacak şekilde sonbahar sezonuna giriyor.

bonn

Bir Ege mekanı sadeliğine sahip dekorasyonu, etnik aksesuarla tamamlanmış mekanın terası, keyifli de bir manzaraya sahip. İlerleyen günlerde giriş bölümünde de yemek servisi vermeye başlayacak mekanın orta katında da açık bir mutfak bulunuyor. İşletmecileri ayn zamanda Fiko ve Veranda’nın da sahibi olan Bonn Karaköy eğlence ve yemek konusundaki tecrübesini mekana yansıtmış. Mutfağının başında, tecrübeli şef Ahmet Tavşan’ın olduğu mekan, meyhane mutfağından yemekler ile gastropub tarzı lezzetleri bir arada sunuyor Meze ağırlıklı başlangıçların olduğu menüde, kalamar (46 TL), ciğer (46 TL) gibi arasıcakların yanı sıra Ördek Roll (48 TL) Popcorn Karides (48 TL) gibi tabaklar mevcut. Menüde ayrıca bir Taco bölümü de bulunan Bonn Karaköy’ün spesiyalleri ise en az iki kişilik servis edilen Hardallı Bonfile (230 TL) ve Bütün Pekin Ördek (290 TL) Mekana özel kokteyllerin hazırlandığı bir de barı olan Bonn Karaköy, tercih edenler için 2 adette fix menü (240 TL ve 280 TL – Ana Yemekli) sunuyor.

Bonn Adres: Azapkapı, Yemeniciler Cd. No:40, 34421 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 0542 342 00 57

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.