Beyoğlu-Karaköy Gece Kulübü Modern Meyhane

Bonn Karaköy

bonn
Yazan: Bora Sarısu

Perşembe Pazarının tarihi dokusunun içinden geçilerek girilen Karaköy’ün Haliç’e bakan tarafı, sosyal hayatta giderek daha fazla yer almaya başladı. Hem turist, hem lokal ziyaretçilerden ilgi gören bölge, manzarası ve tarihi dokusu ile muazzam bir İstanbul deneyimi vaat ediyor. Tabi bu deneyimin kalitesinin artması için, bölgedeki nitelikli mekan sayısının da artması gerekiyor. Bu anlamda 2020 Ağustos ayında açılan Bonn Karaköy, restoran ve kulüp konseptlerini bir arada barındıran şık ve otantik tarzı ile dikkat çekiyor. Bir Ege mekanı sadeliğindeki minimal dekorasyonu ve otantik aksesuarları ile tamamlanmış mekan, misafilerini tarihi yarımadanın olağanüsütü manzarasıyla başbaşa bırakıyor.

bonn

3 kattan oluşan Bonn Karaköy, meyhane mutfağı ağırlıklı menüsüyle teras katı aktif olacak şekilde sonbahar sezonuna giriyor. İlerleyen günlerde giriş bölümünde de yemek servisi vermeye başlayacak mekanın orta katında açık bir mutfak bulunuyor. İşletmecileri ayn zamanda Fiko ve Veranda’nın da sahibi olan Bonn Karaköy eğlence ve yemek konusundaki tecrübesini mekana yansıtmış. Mutfağının başında, tecrübeli şef Ahmet Tavşan’ın olduğu mekan, meyhane mutfağından yemekler ile gastropub tarzı lezzetleri bir arada sunuyor.

bonn

Meze ağırlıklı başlangıçların olduğu menüde, kalamar (46 TL), ciğer (46 TL) gibi arasıcakların yanı sıra Ördek Roll (48 TL) Popcorn Karides (48 TL) gibi tabaklar mevcut. Menüde ayrıca bir Taco bölümü de bulunan Bonn Karaköy’ün spesiyalleri ise en az iki kişilik servis edilen Hardallı Bonfile (230 TL) ve Bütün Pekin Ördek (290 TL) özgün sunumları ile dikkat çekiyor. Mekana özel kokteyllerin hazırlandığı bir barı olan Bonn Karaköy, alternatifli fix menüler de sunuyor. Hafta içi 190 TL, hafta sonu 210 TL olarak uygulana fix tadım menüsü, ana yemekli olarak Hafta içi 230 TL, hafta sonu 250 TL olarak alınabiliyor.

Bonn Adres: Azapkapı, Yemeniciler Cd. No:40, 34421 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 0542 342 00 57

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.