Beyoğlu-Karaköy Gece Kulübü Modern Meyhane

Bonn Karaköy

bonn

Perşembe Pazarının tarihi dokusunun içinden geçilerek girilen Karaköy’ün Haliç’e bakan tarafı, sosyal hayatta giderek daha fazla yer almaya başladı. Hem turist, hem lokal ziyaretçilerden ilgi gören bölge, manzarası ve tarihi dokusu ile muazzam bir İstanbul deneyimi vaat ediyor. Tabi bu deneyimin kalitesinin artması için, bölgedeki nitelikli mekan sayısının da artması gerekiyor. Bu anlamda 2020 Ağustos ayında açılan Bonn Karaköy, restoran ve kulüp konseptlerini bir arada barındıran şık ve otantik tarzı ile dikkat çekiyor. Bir Ege mekanı sadeliğindeki minimal dekorasyonu ve otantik aksesuarları ile tamamlanmış mekan, misafilerini tarihi yarımadanın olağanüstü manzarasıyla baş başa bırakıyor.

bonn

3 kattan oluşan Bonn Karaköy, meyhane mutfağı ağırlıklı menüsüyle teras katı aktif olacak şekilde sonbahar sezonuna giriyor. İlerleyen günlerde giriş bölümünde de yemek servisi vermeye başlayacak mekanın orta katında açık bir mutfak bulunuyor. İşletmecileri ayn zamanda Fiko ve Veranda’nın da sahibi olan Bonn Karaköy eğlence ve yemek konusundaki tecrübesini mekana yansıtmış. Mutfağının başında, tecrübeli şef Ahmet Tavşan’ın olduğu mekan, meyhane mutfağından yemekler ile gastropub tarzı lezzetleri bir arada sunuyor. Yakın zamanda Bonn Karaköy alt katında ve sokak kısmında da hizmet vermeye başladı.

bonn

Meze ağırlıklı başlangıçların olduğu menüde, kalamar (65 TL), ciğer (65 TL) gibi arasıcakların yanı sıra Ördek Roll (70 TL) Popcorn Karides (65 TL) gibi tabaklar mevcut. Menüde ayrıca bir Taco bölümü de bulunan Bonn Karaköy’ün ana yemeklerinden ise Deniz Mahsullü Linguini (95 TL) ve Dana Kaburga (95 TL) denenebilir. Mekana özel kokteyllerin hazırlandığı bir barı olan Bonn Karaköy, alternatifli fix menüler de sunuyor. Hafta içi ana yemeksiz menü 230 TL’den sunulurken, hafta sonu bu 250 TL olarak uygulanıyor. 2 kişiye bir 35 cl rakı veya 1 şişe şarap dahil olan bu menüle ana yemekli olarak hafta içi 270 TL, hafta sonu 300 TL’den sunuluyor. (Güncelleme 07.10.2021)

bonn karaköy

Bonn Adres: Azapkapı, Yemeniciler Cd. No:40, 34421 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0542) 342 00 57

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.