Beyoğlu-Karaköy Gece Kulübü

Asmalı’da ki Yeni Yerinde Corridor Pera

#pub-gastro pub #gece kulubü

Yıllarca nişantaşı’nda ki yerinde, gecenin toplanma mekanı oldu. Kişiler değişse de, Corridor hep müdavim mekanı oldu. Çevresinde açılan birçok mekan ya kapandı, ya da isim değiştirdi. Pasajın atıl Koridorunda yaratılan mekan, Reasürans’a önemli renk kattı. Ancak bir gün pasaj yönetimi geç saat müşterisi istemedi ve mekana girişleri kısıtladı. Corridor artık taşınması gerektiğini biliyordu. “Yıllarca pasajın içinde kaldım, biraz deniz havası alayım” deyip, önce Kuruçeşme’ye taşındı. Geçen sene müdavimlerini, Kuruçeşme’de manzaraya karşı ağırlayan Corridor, tam istediği yeri bulamamıştı. Bu sezona girerken Asmalı’da ki eski Delicatessen’in olduğu yere taşınan, yeni adıyla Corridor Pera, Nişantaşın’da ki eski ruhu hemen yakaladı diyebiliriz.

afrika

Corridor Pera’nın özellikleri

Corridor Pera’nın yeni yerinde en çok ön plana çıkan tarafı, mekan artık akşamüstü hatta gündüz dahi kullanılabilecek bir şekilde tasarlanmış. Asmalı Corridor Pera, mekanın bir önceki ev sahibi Delicatessen’in mirasını iyi değerlendirmiş ve büyükçe olan barını keyifli bir pub olarak konumlandırmış. Bakmayın şimdi memlekette turist olmadığına, yarın öbür gün yabancılar gelmeye başladığında yüksek tavanlı, keyifli mekanın görkemli barı gündüzden dolacaktır. Akşam ise iş çıkışı gelinebilecek güzel bir ortam ve bunu destekleyecek atıştırmalıklardan oluşan bir pub menüsü oluşturulmuş. Gecenin ilerleyen saatleri ise Asmalı Corridor’da durum zaten belli. Yıllar içerisinde oluşmuş yeni ve eski müdavimler, 11:00 den sonra mekan akmaya başlıyor. Normalde Türkçe müzik yapmayan Corridor’un, sadece salı günleri yaptığı Türkçe gecelerinde ise mekan, en az hafta sonu kadar dolu olmaya devam ediyor.

Corridor'da geceler sokağa taşmalı

Corridor’da geceler sokağa taşmalı

Corridor neden sevilir?

Corridor’un bunca yıl boyunca açık kalması ve adres değiştirdiğinde bile aynı kitleyi sürükleye bilmesinin sebebi nedir? Mutlaka birkaç sebebi var ama en önemlisi tabi ki, sahibinden çalışanına, müşterisinden, DJ’ine, mekanı dolduran herkesin aynı kafada olması denebilir. Corridor’da insanlar bir çok gece mekanın da olanın aksine kasılmadan, şişe açmaya, gereksiz para harcamaya, locaya oturmaya falan zorlanmadan eğlenebiliyor, yani kısaca rahat bırakılıyor. Aslında bu anlamda Corridor gece klubünden çok, bir ev partisini andırıyor. İnsanlar birbirini az çok tanır, tarzlar bir birine benzer, Müzik kitleyle uyumludur ve kendiniz ticari bir ortam hissetmezseniz. İşte bu yüzden mekan adres değiştirse de, işletmeciler enerjisini koydukça Corridor ruhu ölmez.

Corridor asmalı

Mekanın DJ’i Hayko görev başındaCorridor Adres: İstiklal, Oteller Sok. No:10/B, 34430 Beyoğlu  

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."