Beyoğlu-Karaköy Brasserie-Bar Türk Mutfağı

Arwin Cihangir

Karaköy, Galata ve Cihangir bölgeleri son dönem teras mekanlar ile dikkat çekmeye başladı. Her biri farklı perspektifen şehri gören bu mekanlar, İstanbul’un zenginliklerini de doyasıya sergiliyor. Tabi aralarında yeme-içme anlamında da tatmin edenler olunca, hızlı popülarite kaçınılmaz olarak kendiliğinden oluşmakta. 2022 Temmuz ayında Cihangir’e çıkan Defterdar yokuşundaki Fragments Hotel’in terasında açılan Arwin, bunların en sonuncularından. Arwin Cihangir etkileyici manzarası, şık ortamı ve özel lezzetleri ile kısa zamanda ilgi odağı olmuş durumda.

arwin

Arwin Cihangir haftanın 7 günü 09:00-12:30 arası açık bir mekan. Güne serpme kahvaltı servisi ile başlayan restoran, öğle ve akşam servisinde misafirlerini ağırlıyor. Tüm güne uygun burger, makarna ve salata gibi seçenekler olan menüde akşam ise Türk ve dünya mutfağından lezzetler sunuluyor. Akşam servisinde günlük olarak hazırlanan meyhane mutfağından mezelerin (85₺) sunulduğu restoranın menüsünde geniş bir ara sıcak bölümü mevcut. Bu bölümde Izgara Ahtapot (180₺), Güveçte Uykuluk (150₺)i Asma Yaprağında Şaşlık (80₺) dikkat çekenler arasında. Ortaya paylaşıma uygun olan menüde,  ana yemek olarak ise Dana Kaburga, Beef Wellington gibi seçenenlerinin yanısıra, mevsim balıkları sunuluyor. Arwin Cihangir şahane manzarası ile akşamüstü kokteyl almak için de ideal.

Arwin Adres: Firuzaga Mah. Deftardar Yokusu, Batarya Sk. No:16, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0535) 522 79 46

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.