Plaj

Arriba Gümüşlük

Arriba restoran Gümüşlük, öğle yemeği menüsü

#balıkçı

Sadece Gümüşlük de değil memleketimizin genelinde fazla parçalanmadan rakı-balık yapmak oldukça zor zanaat. Racon gereği rakı-balık ortamlarında menüye bakmayı sevmiyoruz. Ancak ne hikmetse Yunanistan’a gittiğimizde siparişi menüye bakarak veriyoruz. Menüyü bakmama adeti adisyon geldiğinde mekan ile tartışamaya girme ve yemeğin tadını kaçırmaya sebep oluyor. Özellikle 1 dilim peynir ve kavunun ortalama 24 TL’ye verildiği Gümüşlük’te menüyü incelemeden sipariş vermek, biraz savurganca bir yaklaşım gibi duruyor. Aşağıda Gümüşlük’te hizmet veren Arriba restoran-kafe’nin menüsünü inceleyerek oluşturduğumuz menü bulunmakta.


Arriba Restoran-kafe

Arriba restoran-kafe Gümüşlük’te gündüzleri denize girebileceğiniz bir plajı olan, gün boyu kafe olarak işletilen bir mekan. Yemek servisi olarak kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği hizmet veriyorlar. Gün boyu plajından yararlanabileceğiniz mekanın mutfağı hizmet verdiği zaman dilimin genişliği sebebi ile birçok Bodrum restoranı gibi karışık bir menüden oluşmakta. Arriba restoranının menüsünü ideal olduğunu düşündüğümüz öğlen yemeği için inceledik.

Menü

Hazır Gümüşlüğe gelmişken deniz ürünleri üzerinden gitmekte fayda var. Menüden yaptığımız seçimler:

Kalamar tava: 30TL ( 35 TL oldu 2018 itibarı ile)

Patates tava: 9 TL (10 Olmuş)

Yeşil salata: 9 TL

1 Duble rakı: 18 TL (20 olmuş)

1 kadeh Beyaz şarap: 14 TL (18 olmuş 2018)

Peynir ücreti 9 TL olup menüde belirtilmemiştir

Peynir ücreti 9 TL olup menüde belirtilmemiştir

Dilim beyaz peynir 9 TL olduğu için gereksiz yere söylemiyoruz. Kalamar miktar olarak iyi bir porsiyonda ve en önemlisi iyi yağda, kızgın olarak geliyor (yan masanın siparişinden gözlemlemiştik zaten)

Arriba restoran Gümüşlük, öğle yemeği menüsü

Arriba restoran Gümüşlük, öğle yemeği menüsü

Sonuç

Adisyon temsilidir

Adisyon temsilidir

Sonuç itibarı ile ilk oturduğumuz kahveler hariç 80 TL’ye yemekten kalkıyoruz. Bu rakam euro cinsinden yaklaşık 24 € oluyor ve Yunanistan fiyatlarına yakın olarak kalkıyoruz. Burada menüyü incelemenin önemi bir daha ortaya çıkıyor. En basitinden 1 kadeh rakı için, kavun ve peynir söylemek, hesabı yüzde %50’ye kadar arttırabiliyor.

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.