Modern Meyhane Nişantaşı-Beşiktaş

5 Masa Akaretler

5 masa

Meyhane mutfağı son 20 yılda kendine farklı tarz mekanlarda yer buldu. Balıkçılarda rakı-balık konseptinde kendine yer bulan mezeler, yeni nesil meyhanelerde eğlence ile birleşiyor. Zamanın durduğu klasik meyhanelere ise kent hayatında hiç yer yok (maalesef) desek yeridir herhalde. Mezenin büyüsünü, nitelikli eğlence işe birleştiren mekan ise bir elin parmakları kadar. Bunlar arasında İstanbul’da ikinci şubesini açan 5 Masa Akaretler gelmekte.

5 masa

Yolculuğuna 2016 yılında eşe dosta hizmet verme amaçlı 5 masadan oluşan bir mekan ile başlayan 5 Masa’nın bugün popüler bölgelerde şubeleri bulunmakta. 3 arkadaşın sıcak bir restoran ortamında, müzikal bir deneyim fikri ile yola çıktığı mekan, şimdilerde yer bulmanın zor olduğu 3 şubeli (Kalamış, Akaretler, Yalıkavak) bir konsepte dönüşmüş durumda. 5 Masa’nın en önemli özelliği ise akşamın belli bir saatinde servis ve mutfak ekibinden bazı isimlerin müzik ile beraber salonun atmosferini değiştirmesi. Kurucularından birisi de şef-müzisyen olan mekan, Akdeniz kültürüne özgü bir eğlence sunuyor.

masa

Fix menü uygulaması ile çalışan mekanda an itibarı ile içki hariç fiyat 2.900 TL. (Güncelleme Şubat 2024) İçki eklendiğinde ise kişi başı 4.000 TL gibi bir fiyatı bulan mekan, çokta makul fiyat sunmamasına rağmen oldukça revaçta. Menünün detaylarına gelecek olursak. Başlangıç mezelerini ardından 2 adet (biri yaprak ciğer) ara sıcak servisi yapılıyor. Ana yemek olarak ise Bonfile sunulmakta. 5 Masa Kalamış ve Akaretler yemek ve eğlenceyi birleştirmek isteyenler için yaz-kış İstanbul’daki en iyi alternatiflerinden. Yazın ise bu şubelerin arasına Yalıkavak ekleniyor.

Telefon: (0530) 628 11 40
Adres: Vişnezade, Süleyman Seba Cd. No:45, 34357 Beşiktaş/İstanbul

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar

 • Lütfen gerçek yorumlarıda yayınlamalısınız
  2.900 tl verip haydari ve yoğurtlu patlıcan veren mekan
  Alkol ekstra olduğu için ışıkları pat kapatıp gösteri birmeden oat die acan sarhoş olunmasın içsinler die ışık aç kapa yapan mekan
  Konsepti nedir italyancamı 80 lermi fransızcamı karadenizmi birbirine geçişi olmayan gösteri yapanların masanın başına gelip alkışlamaları eğlence olamaz
  Bir mekanın yemeği iyi olur yada müzik ikiside kötüyse orası iyi bir mekan değildir haydari meze die koyan bi mekan inanılır gibi değildi
  Değişik birşey yapalım derken bir karmaşa yaratan bir mekan
  Beyaz yakalılara hitap etmesi normal ne kadar eğlence yada restoran biliyorlarki ne yazıkki para ve zaman kaybı
  Dolandırılmış kandırılmış gibi hissettiğim tek mekan