Kadıköy-Cadde Pub-Gastro Pub

11 Kadıköy

11 kadıköy

Beyoğlu’nun sosyal hayattaki yerinin azalması ile birlikte en önemli kayış Beşiktaş ve Kadıköy bölgelerine olmuştu. Beşiktaş’ta, Akaretler bölgesi nitelikli mekan açığını kapatan alan olurken, Kadıköy’ün mevcut gece hayatı kültürü, farklı tarzdaki mekanların açılmasını biraz daha geciktirmişti. Oysa ki başta Moda olmak üzere yeme-içmeyi bilen bölge insanı ve dışarıdan katılımın etkisiyle, Kadıköy’de özellikli mekanların açılacağı aşikardı. Bu anlamda son dönem bu dönüşümün başladığını gösteren mekanlardan birisi olan 11 Kadıköy, 2019 Haziran ayı itibarı ile kapılarını araladı. Nitelikli yemekleri, özel DJ performansları ve elinde kokteylleri ile sokağa taşan, keyifli kitlesiyle 11 Kadıköy, bölgeye farklı bir enerji getirecek.

11 kadıköy

11 Kadıköy, sadece akşama yönelik değil, öğle servisinde de ziyaret etmeye uygun işlevsel bir menü sunuyor. Restoranın mutfağı sunum ve özgünlük anlamında gastro pub seviyesine yakın işler çıkarıyor. Pub menüsüne uygun atıştırmalıkların olduğu mekanda Çıtır Sebzeler, Kızarmış Keçi Peyniri, Mozzerallalı Sarımsaklı Ekmek gibi özgün paylaşımlıklar bulmak mümkün. Meksika mutfağıdan Taco, Nachos, Quesadillas gibi birçok yemeğin olduğu menüde, keyifli bir de Burrito bölümü mevcut. Ekmeklerini ve soslarını kendi hazırladığı burgerlerden, Tiftik Burger, Beğendili Burger ise menünün özel lezzetlerinden. Restoran-bar, sağlıklı ve iyi beslenmeye özen gösterenler için de Enginarlı Roka Salata, Göçebe Salata (Erzincan tulum peynirli, pancar ve közlenmiş kırmızı peynirli) ve Dört Peynir Soslu Bonfile gibi rafine lezzetler sunuyor.

11 kadıköy

Kokteylleri de aynı mutfağı olduğu gibi iddalı olan mekan, klasiklerin yanında mekana özgü kokteyller de sunuyor. Fiyatlara da biraz değinecek olursak, Kokteyllerin 38 TL olduğu mekanda, Americano 9 TL olarak fiyatlanırken, şarap şişe fiyatları 105 TL’den başlıyor. Başlangıçların 12-33 TL arası fiyatlandığı mekanda, Bar Tabağı 36 TL olarak sunuluyor. Genel anlamda iyi yemeği, uygun fiyatla yiyebileceğiniz Kadıköy 11’de, ana yemeklerden Dört Peynir Soslu Bonfile 46 TL ile menüdeki yerini almış.

Adres: Caferağa Mahallesi, Arayıcıbaşı Sokak, No:11, Kadıköy, İstanbul
Telefon: (0216) 337 07 07

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.