Maslak-Levent Müdavimlist

Zorlu Center 4 Butik Mekan

Zorlu center genel

Zorlu Center, bir alışveriş merkezi olmakla birlikte, içerisinde bulunan keyifli atmosfereler sunan yeme-içme mekanları ile dikkat çekiyor. Alışveriş merkezinin içerisinde neredeyse mağaza sayısı kadar yeme-içme opsiyonu mevcut. Bu mekanlar arasından 4 butik restoran-bar, başlı başına sadece kendisi için gidilebilecek mekanlar olarak göze çarpıyor. Şimdi bu butik mekanlara bir göz atalım.

Morini

Beymen’in giriş ve arka tarafında olmak üzere 2 bölümde hizmet veren Morini, Beymen mekanlarının her zaman ki başarılı çizgisini yakalamış ve devam ettiriyor durumda. Bu durum yeme-içme işine Doğuş gibi Boyner de mi girse acaba sorusunu bile akla getiriyor. Gün boyu bir kahve veya şarap için ziyaret edilebilecek mekan, akşam barı ve akşam yemeği ile de iddialı.

Morini dış

İşletmenin ortakları arasında bulunan Michael White, New york’ta Michelin yılıdızına sahip sıkı restoranları bulunan önemli bir şef. “Makaranın kralı” ünvanlı şef, İtalyan mutfağı üzerine uzman. Bu sebeple mekanın menüsünden bir makarna seçmek önemli bir deneyim olacaktır. Morini’nin gün boyu açık olması ve AVM içerisinde olması, akşam yemeği fikrini biraz ikinci plana düşürüyor gibi gözükse de, kuvvetli mutfak ve iyi seçilmiş şarap kavı, “casual-fine dining arası” tarzıyla güzel bir gece geçirebileceğiniz sonucunu çıkarıyor.

Morini’de Cumartesi akşamları 17:00-22:00 arası “teras” olarak tabir edilen arka bölümde DJ Burak eşliğinde partiler yapılıyor. Geceye başlamak veya gece geç saate kalmadan bir şeyler içip takılmak için oldukça keyifli bir ortam. Ayrıca bu happy hour saati, mekanın kuvvetli bar kadrosunun elinden çıkma kokteylleri denemek için ideal bir fırsat durumunda.

Cantinery

Lucca’nın işletmecileri tarafından açılan Cantinery, sunduğu lezzetli yemekler, iyi içkiler ve yarattığı dinamizm ile Zorlu Center’ın önemli mekanlarından bir tanesi durumunda. Kendi tabirleri ile “casual–chic” (rahat – şık) olarak geçen tarzı, bulundukları lokasyonun gereğini tam olarak yerine getiriyor.  Şık mağazaların bulunduğu bulvar katının, en can alıcı bölümünde bulan Cantinery, yarattığı enerji ile AVM’nin bir cazibe merkezi haline gelmesine önemli bir katkı sağladı.

Zorlu center cantinery dış mekan

Lucca’nın 9 yıllık şefi Pelin Çakar’ın yönetimindeki mutfak, menüyü elindeki ürünlerin tazeliğine göre günlük olarak değiştiriyor. Cantinery’nin mutfak spesiyalleri, ıstakoz burger, trüf ezmesi aromalı mantarlı pizza ve karides carpaccio, uygun bira ve şarap eşleşmeleri ile birlikte tercih edilebilecek güzel seçenekler olarak karşımız çıkıyor. Lucca deyince akla gelen ilk unsurlardan biri olan kokteyl de, Cantinery’de önemli bir seçenek durumunda. Ödüllü barmen Tamer Arslan, son dönem kokteyl dünyasındaki yenilikleri baz olarak hazırladığı içkileri, sohbet esnasında damak zevklerini keşfettiği misafirlerine sunuyor.

Tamer Arslan'ın Signature Kokteyli Ekinoks

Tamer Arslan’ın Signature Kokteyli Ekinoks

Parle

Parle, İstinye park Masa ve Borsa restoranlarının da sahibi olduğu Sele grubu tarafından işletiliyor. Mutfak tecrübesi yüksek grubun, ikinci jenerasyonla beraber fine-dining restoran girişimleri, İstanbul’a dönem dönem önemli mekanlar kazandırmıştı. Parle, kendi tabirleriyle “Modern Fransız Cafe” olarak anılıyor olsa da, şık atmosferi ile bir fine-dining restoranını aratmıyor. Alışveriş arasında kahve veya içki için gidilebilecek mekanda, iş toplantısı için gelmiş birçok masa da olduğu gözden kaçmıyor. Güney Fransa ve Akdeniz mutfağı üzerine uzmanlaşmış menü ve zengin şarap kavı ile Parle, akşam yemeği için de ideal bir ambiyansa sahip.

Zorlu Parle restoran

Zanzibar

Reasürans pasajında yıllarca hizmet veren ve Nişantaşı’nın en sevilen mekanlarından birisi olan Zanzibar, Zorlu center’ın en son açılan mekanlarından birisi oldu. Lüks markaların bulunduğu bulvar katına üst kattan bakan mekan, odak noktadan biraz daha uzakta olmak isteyen ve Zanzibar müdavimleri tarafından tercih edilecek gibi gözüküyor. Mekan, meşhur yemeği, şarap soslu turnedo bonfile ile birlikte 1 kadeh şarap içmek üzere gündüz veya akşam için Zorlu Center içerisindeki diğer butik mekanlara önemli bir alternatif durumunda.

Zanzibar Zorlu center

Zorlu Center Zanzibar son dönemlerde bazı gecelere koyduğu canlı müzik performanslarıyla rakiplerinden farklılaşma yoluna gidiyor. Canlı müzik gecelerinde fix bir menü ile hizmet veren mekan, yemek sonrası bara gelenleri de müzik ücreti almak kaydıyla misafir ediyor. Zanzi bar’da şu ara çıkan isimler arasında Burak Kut, Soner Olgun, Fatih Erkoç ve Yaşar…bulunmakta.

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."