Akdeniz Mutfağı Beyoğlu-Karaköy

Zeytuna Cezayir

zeytuna

Zeytuna Cezayir paket servis bilgileri aşağıda

İstanbul’un çok kültürlü mirası farklı mutfakların şehirde yer alması ile daha anlamlı hale geliyor. Tarihi binaları dolduran mekanlar fark yaratmadıkça, gelen misalilerilerine iz bırakan deneyimler yaşatamıyor. 2019 yazında Cezayir’in olduğu binanın giriş bölümünde açılan Zeytuna, Akdeniz mutfağı üzerine bir menü ile karşımıza çıkıyor. Zeytuna’nın en önemli özelliği ise sadece yemek değil, genel atmosferi ile kültürel bir deneyim yaşatması olarak ifade edilebilir. Zira restoran Filistin’li anne Samiha Hanım ve 2 oğlu tarafından açılmış, gustosu yüksek yerel karakterlerin elinde oluşmuş bir mekan. Zeytuna Cezayir, usulüne uygun lezzetleri, kültürün diğer unsurları ile harmanlayarak, ziyaretçilerin, adeta görkemli bir konakta misafir ediyor.

zeytuna

Mekanın sahibi Samiha Hanım

Bizde Akdeniz mutfağı diyince akla Fransız, İtalyan…vs mutfağı geliyor. Ancak dünyada Akdeniz mutfağı kıyısı olan Lübnan, Filistin, Suriye gibi havzanın doğusunu kapsıyor. Zengin mutfağın en bilinen yemekleri Felafel, Tebbule salata olsa da detaya girdiğinizde ortak birçok lezzeti paylaştığımız görülüyor. Zahter, tahin, limonun bol kullanıldığı mutfakta zeytinyağın da önemi ayrı. Zeytuna’nın menüsünde dikkat çeken lezzetlerden bazıları Mütebbel Patlıcan, Muhammara, Humus, Tahinli Karnabahar özgün sunumları ile servis ediliyor. Öğle servisi ile açılan mekan, bazı akşamlar akustik canlı performanslara ev sahipliği yapıyor. Restoranın menüsü, mekanın sunduğu rahat ortama paralel olarak makul fiyatlardan oluşmuş. Zaytuna’nın arka tarafındaki bar bölümü ise geceye devam etmek isteyenler için kokteyl ve müzikleri belli bir saatte aktif hale geliyor.

Zeytuna Cezayir kapalı olduğu dönemde paket servis hizmetine devam ediyor.

zeytuna

Zeytuna Eve Sipariş İçin Tıkla
Zeytuna Cezayir Adres: Kuloğlu, Hayriye Cd. No:12, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 0535 522 88 48

 

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.