Fine Dining Maslak-Levent

Zaxi Restaurant

İstanbul’da yeme-içme trendleri hızla değişirken, mekanların lokasyan tercihleri de yeniden şekilleniyor. Abdi İpekçi, Nispetiye, Bağdat gibi caddeler popülerliğini yitirerek yerlerini alternatif bölgelere bırakıyor. Mekanların, iş yeri ve yerleşim yerlerine yakın noktalarda açılmayı tercih ettiği bu dönemde, Bomonti, Yeniköy ve Maslak yükselen adreslerin en başında gelenlerden. Bu bölgelerden özellikle Maslak’ta, sanayinin içerisinde açılan 313 ve Markus’un ardından Zaxi ile mekan hareketliliği devam ediyor. Maslak’taki Hilton’un giriş bölümümdeki Zaxi Restaurant, öğle servisinde bölgenin cazibe merkezi olmuş durumda. Şık atmosferi ve keyifli barı ile mekan, akşamları da kendi tarzında özel bir bar ve yemek deneyimi sunuyor.

Pamuk Et

Sabah erken saatler itibarı ile kapılarını aralayan Zaxi akşamları 23:00’a kadar hizmet vermekte. İş merkezi olan Maslak’daki konumu sebebi ile öğle servisinde oldukça yoğun olan mekana, gün boyu kahve veya içki için uğranabilir. Rahat ve konforlu ortamı ile gün içi, toplantı ve bilgisayarı alıp çalışmak için uygun olan mekan, akşam ise barı ve şık restoranı ile ön plana çıkıyor.

zaxi

Zaxi İstanbul Adres: Maslak Mahallesi, Büyükdere Cd. No:233-101, 34485 Sarıyer/İstanbul
Telefon: (0212) 305 10 15

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.