Brasserie-Bar İtalyan Mutfağı Kadıköy-Cadde

Ysabel Suadiye

Anadolu yakasının insanı dışarı çıkmayı seviyor olsa da tercihini hala Avrupa yakası yönünde kullanıyor. Bu durumu Bağdat caddesi mekanlarının kimliksizliği de etkiliyor denebilir. Ancak yine de dışarıda yeme-içmeyi seven cadde insanın beklentisini karşılayacak mekanların açılması her ana için söz konusu olabilir. Hatta 2019 başı itibarı ile bölgede başlayan mekan harekeliliğinden de söz etmek mümkün. Plaj yolunda açılan Ysabel Suadiye, bu potansiyelin sonucu olarak bölgede açılan nitelikli mekanlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

ysabel suadiye

Yüksek tavanlı binasında, şık mermer masaları ve keyifli barı ile mekan, şık bir brasserie-bar olmuş. İtalyan mutfağı ağırlıklı bir menüsü olan restoran, son dönem yaygınlaşan “belli bir mutfağa bağlı kalmama” felsefesine uygun olacak şekilde menüyü farklı lezzetler ile zenginleştirmiş. Ysabel’in menüsünde ortaya paylaşıma uygun Popcorn Shrimp (74 TL), Cheddar & affumi (isli dana eti -95 TL) gibi lezzetlerin yanısıra, geniş de bir deniz mahsulleri bölümü bulunmakta. Mekana özgü kokteyller (95 TL) de sunan Ysabel Brasserie, özellikle hafta sonu akşamları DJ müziği ile bölgenin en iyi barlarından biri haline dönüşüyor.

ysabel suadiye

Ysabel Suadiye Adres: Suadiye Mahallesi, Plaj Yolu Sk. No:14A, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 514 55 99

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."