Brasserie-Bar Karma Dünya Nişantaşı-Beşiktaş

Yenilenen yüzüyle Nişantaşı Room and Rumours

Room and rumours
Written by Işılay Korkut

2016 senesinde konsept mağaza ve restoran/bar olarak açılan Nişantaşı Room and Rumours, restoranında işletme ve menü değişimine girerek, bu sene sonbahara çok hızlı bir giriş yaptı.

Room and Rumours yenilenen işletme ve menünün yanı sıra her gece farklı etkinliklere ve canlı performanslara ev sahipliği yapacak.Room and Rumours ’ un cam duvarları , cam tavanı ve her taraftan sallanan yeşil bitkileri sayesinde kendinizi adeta bir botanik bahçesinde hissediyorsunuz. Restoran iç mekan ve bahçe olmak üzere iki bölümden oluşuyor. İç mekanda oldukça büyük bir bar ve bahçede de ufak bir bar ve keyifli bir şömine bulunuyor. Bugünlerde İstanbul’un ortasında yemyeşil, sakin, huzurlu bir bahçe bulmak çok nadir rastlanan bir durum. Atiye sokakta açılan ilk House Café’nin bahçesinin müdavimleri benim ne demek istediğimi çok iyi anlayacaktır. O günlerde Nişantaşı’nın gürültüsünden kendimizi yemyeşil bahçeye zor atardık, Nişantaşı’nın giderek artan gürültüsüne ilaç gibi gelmiş Room and Rumours’ un bu gizli arka bahçesi.

Room and rumours

Room and Rumours yeni sezon açılışından önce yemeklerin test edildiği bir geceye katıldım ve bütün menüyü deneme fırsatım oldu. Açıkçası masaya gelen her yemek ile şaşkınlığım arttı. Her restoranda her yemeğin iyi yapılamayacağına inanan bana, o gece tam bir ders niteliğindeydi. Her gelen tabak ancak bu kadar lezzetli olabilirdi. Nişantaşı bölgesinde yemekleri ile öne çıkan restoranların arasına gireceğinin sinyallerini daha o gece tadım menüsüyle verdi. Ayrıca açılış gecesi ve hemen akabinde Jabbar performansı ile hem o gece orada bulunanlardan tam not aldılar, hem de müzik konusunda da iddialı olduklarını ortaya koydular.

Room and rumours

Room and Rumours’a Ne Zaman Gidilir?

Mekan haftanın her günü saat 11:00- 02:00 arası açık. Kasım ayında hafta sonları kahvaltı vermeye başlayacaklar. Öğle yemeklerinde iş toplantıları için ideal, hatta gündüzleri bir çok marka lansmanları için bu mekanı seçiyor. Akşamüstüleri kahve ve enfes pastaları için birebir. Akşamları ister iş ister dost, ister özel yemekleriniz için gelebileceğiniz bir mekan. Yemekten sonra gününe göre farklı bir konsept ile geceye devam ediyorsunuz. Salıları alternative rock, çarşambaları canlı müzik, perşembe iş çıkışı aperativo, cuma ünlü dj’ler, cumartesi ayda bir oldies.

Room and rumours

Room and Rumours’ da Ne Yenir, Ne İçilir?

Menüsünü olduğu gibi çok beğenen bir kişi olarak favori yemekleri belirtmekte oldukça zorlandım.

Başlangıçlarda; Melanzane, Somon Füme terrine, Sotelenmiş deniz tarağı, Enginar salatası

Yemeklerde; Ev yapımı Troccoli, Mantarlı Risotto, Bonfile lokum, Fırında Lagos, Izgara jumbo karides

Room and rumours

Tatlılarda; Tiramisu, Panna cotta, Napoleone, Cassata, Paris Brest ……. Hızımı alamayıp bütün tatlı menüsünü sıralamış olabilirim ama inanın hepsi ayrı güzel.

Kokteyllerde; Mortis (anason sevenler için rakı ile yapılmış mekana özel bir kokteyl), Taleh, B-CoolHaftanın her günü, farklı etkinliklerle müşterilerine hizmet veren Room + Rumours’ un etkinliklerini takip etmenizi ve en sevdiğim konseptlerden biri olan aperativo günlerini kaçırmamanızı tavsiye ederim. Aperativo, İtalya’nın en sevdiğim konseptlerinden biridir. İş çıkışı saatini iple çekmenize sebep olan bu etkinlik, İtalya’da bütün barlarda yapılır. İşten çıkıp işinize, evinize en yakın bara gidersiniz, dilediğiniz içkiyi satın alıp içersiniz, mekan sahipleri içinizin yanında eşlik etmek için size ücretsiz atıştırmalıklar sunarlar. Yemek öncesi hem iş stresinizi atıp hem de kazınan midenizi rahatlatmak için birebirdir bu aperativo saatleri. Bu zamana kadar Türkiye’de neden yaygınlaşmadığını hep merak etmişimdir. Yeni insanlarla da tanışma fırsatı veren bu tür etkinliklerin çoğalması beni çok mutlu ediyor.

Room and Rumours Adres: Vali Konağı Cd. No:8, 34367 Nişantaşı
Telefon: 0541 426 35 97

Comments

comments

Işılay Korkut

Leave a Comment