Karma Dünya Uzak Doğu Mutfağı

Yalıkavak Marina 3 Mekan Fenix, Angie ve Zuma

zuma
Yazan: Bora Sarısu

Yalıkavak, son dönem Bodrum’un en popülerleşen beldesi desek yanlış olmaz herhalde. Ahtapot kolları gibi birçok koydan oluşan Yalıkavak, önce deniz kenarındaki otantik balıkçıları ardından da şık plajları ile ünlendi. 2004 yılında açılan Yalıkavak Marina da, özellikle 2011’de Palmali grubuna devir olduktan sonra, lüks yatların ve ziyaretçilerin ihtiyaçları doğrultusunda restoran ağırlıklı bir mekan yerleştirme politikası izledi. İrili ufaklı 30 yeme-içme markasının olduğu Marina, Yalıkavak ve civarına gelen herkesin uğrak listesinde olan bir yaşam alanı durumunda. İçerisinde her keseye ve zevke göre işletmenin bulunduğu Yalıkavak Marina mekanları, özellikle akşam saatlerinde oldukça hareketli oluyor. Bu yazıda, Marina’nın en sonunda konuşlanmış Dream grubuna ait 3 mekan ve yeni Kai Lounge’dan bahsedeceğiz.

Angie Yalıkavak

Angie Yalıkavak

Kai Lounge

Kai Lounge, Yalıkavak Marina’nın en ucundaki üst profil mekanlardan en sonuncusu. Angie ve Fenix arasıdaki mekan Marina’nın iç bölümüne bakan butik bir lounge-bar. Deniz tarafında yeri olmayan mekanın atıştırmalık sokak lezzetlerine yönelik bir de menüsü var. Kokteyl ve şampanya bar olarak konumlandırılmış bir barı olan Kai Lounge, örneğin Angie’deki programı beklerken ara mekan olarak değerlendirilebilir.

kai

Kai Lounge

Angie Yalıkavak

Fenix Yalıkavak

Dream grubunun Etiler’deki şık restoran ve gece kulübü Fenix, son 2 senedir hem Bodrum, hem de İstanbul’da istikrarlı bir görüntü sergiliyor. Yaş ortalaması, gece mekanlarına göre göreceli olarak yüksek olan Fenix, agresif olmayan müzikleri ile kararında bir eğlence sunuyor. Egzotik dekorasyonu ve şık barı ile Fenix için, bölgedeki en keyfili akşam barlarından biri diyebiliriz. Fenix’de yemek menüsü, ortaya paylaşımlı olacak çekilde Peru ağırlıklı Güney Amerika mutfağı üzerine oluşturulmuş. Bir sushi menüsünün de olduğu mekanda Yumuşak ve sert kabuklulardan Tacolar (karides, Kokoreç, kaburga, kral yengeç…vs) ve yaz dönemine oldukça uygun olan Levrek Carpaccio imza tabaklar olarak sayılabilir.

Fenix

Fenix’in barındaki kokteyller hem yemek öncesi, hem de yemek sonrası mekana gelenler tarafından oldukça seviliyor. Fenix Yalıkavak’ın yaza özel Kokteyl menüsünden Lotus ve Fenix Margarita bar ekibi tarafından tavsiye ediliyor. Akşam yemek saatinden sonra müziğin yükselen ritmi ile şişelerin açıldığı bir gece kulubüne dönen Fenix Yalıkavak, Marina’nın Angie’den sonra en geç saate kadar devam eden mekanı durumunda.

Fenix Yalıkavak MarinaFenix Yalıkavak Marina

Fenix Yalıkavak Rezervasyon İletişim Bilgisi:(0549) 790 1806

Angie Yalıkavak

Geçen sene aralık ayında Bebek’de açılan Angie, şu dönem popüler mekan tipi olan butik canlı müzik konseptinde bir mekan. Kendi müzik tarzı doğrultusunda kış sezonu haftanın 5 günü açık olan Angie, yaz döneminde Yalıkavak Marina’da 6 gün program yapacak. Canlı performans bir mekan olmakla birlikte, hesaba müzik ücreti yansıtmayan Angie Yalıkavak, 1100 TL’den başlayan fiyatlar ile stant ve masalara şişe açıyor. 250 kişi kapasite ile bu yaz Yalıkavak Marina’da hizmet verecek mekan 31 Mayıs 2019 Cumartesi gecesi, Baran Bayraktar sahnesi ile birlikte kapılarını açıyor. Yemek servis olamayan mekanın, kokteylleri de oldukça seviliyor. Bu kokteyllerden Hot Mom ve Try Better You Like denenebilir.

Angie

Angie Yalıkavak Marina canlı müzik programı:

Çarşamba: Deniz Sipahi

Perşembe: Dicle Olcay

Cuma: Baran Bayraktar

Cumartesi: Alya

Angie Yalıkavak Rezervasyon İletişim Bilgisi: (0549) 328 2020

Zuma Yalıkavak:

Dünyaca ünlü Contemporary Japon restoranı Zuma, Doğuş’un Yeme-İçme grubu Dream tarafından satın alınmıştı. İstanbul’da İstinye Park’da yaz-kış açık olan işletme Bodrum’daki Müdavimlerini Yalıkavak Marina’da ağırlıyor. Marina’nın en ucundaki izole alanında özel bir yemek deneyimi sunan mekanın, içerisinde bir de havuzu var. İçerisinde barı da olan havuzu sebebi ile Zuma Yalıkavak, gündüzleri plaj-restoran olarak da hizmet veriyor. Plaj saatlerinde mekanın giriş ücreti olarak, hafta içi 100 TL, hafta sonu 150 TL alınıyor. Gündüz saati için özel bir menü uygulayan Zuma’da, Japon soslarından mini Burger ve Kaburgadan Bao Burger denebilir. Akşam yemeğinde ise Zuma Yalıkavak, imza yemeği Miso Marineli Black Cod (275 TL) yanı sıra Sote Mantarlı Japon Pilavı (130 TL) alınabilir. Mekana özel kokteyllerden ise 85 TL’den servis edilen Zuma Mai Tai veya Ricca & Tonic denenebilir.

Zuma Yalıkavak Marina

Zuma Yalıkavak Marina

Zuma Yalıkavak Rezervasyon İletişim Bilgisi: (0252) 385 4706

Not: Köşebaşı, Sait Yalıkavak, Nusret Marina’nın uç bölümüdeki diğer 3 restoran alternatifi olarak 2019 yazında aktif olacak.

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.