BODRUM-ÇEŞME Fine Dining Karma Dünya Uzak Doğu Mutfağı

Yalıkavak Marina 3 Mekan Fenix, Angie ve Zuma

zuma
Yazan: Bora Sarısu

Yalıkavak, son dönem Bodrum’un en popülerleşen beldesi desek yanlış olmaz herhalde. Ahtapot kolları gibi birçok koydan oluşan Yalıkavak, önce deniz kenarındaki otantik balıkçıları ardından da şık plajları ile ünlendi. 2004 yılında açılan Yalıkavak Marina da, özellikle 2011’de Palmali grubuna devir olduktan sonra, lüks yatların ve ziyaretçilerin ihtiyaçları doğrultusunda restoran ağırlıklı bir mekan yerleştirme politikası izledi. İrili ufaklı 30 yeme-içme markasının olduğu Marina, Yalıkavak ve civarına gelen herkesin uğrak listesinde olan bir yaşam alanı durumunda. İçerisinde her keseye ve zevke göre işletmenin bulunduğu Yalıkavak Marina mekanları, özellikle akşam saatlerinde oldukça hareketli oluyor. Bu yazıda, Marina’nın en sonunda konuşlanmış Dream grubuna ait 3 şık Restoran-Bar ve gece kulubünden bahsedeceğiz.

Angie Yalıkavak

Angie Yalıkavak

Fenix Yalıkavak

Dream grubunun Etiler’deki şık restoran ve gece kulübü Fenix, son 2 senedir hem Bodrum, hem de İstanbul’da istikrarlı bir görüntü sergiliyor. Yaş ortalaması, gece mekanlarına göre göreceli olarak yüksek olan Fenix, agresif olmayan müzikleri ile kararında bir eğlence sunuyor. Egzotik dekorasyonu ve şık barı ile Fenix için, bölgedeki en keyfili akşam barlarından biri diyebiliriz. Fenix’de yemek menüsü, ortaya paylaşımlı olacak çekilde Peru ağırlıklı Güney Amerika mutfağı üzerine oluşturulmuş. Bir sushi menüsünün de olduğu mekanda Dana Kaburga, Dana Yanak ve yaz dönemine oldukça uygun olan Ponzu Deniz Levreği imza tabaklar olarak sayılabilir.

Fenix

Fenix’in barındaki kokteyller hem yemek öncesi, hem de yemek sonrası mekana gelenler tarafından oldukça seviliyor. Mekan ile en çok özdeşleşmiş kokteyl olan Gingerella’nın yanı sıra taze meyve, salatalık ve zencefilin bol kullanıldığı yaza özel Kokteyl menüsünden bir tane de seçilebilir. Akşam yemek saatinden sonra müziğin yükselen ritmi ile şişelerin açıldığı bir gece kulubüne dönen Fenix Yalıkavak, Marina’nın en geç saate kadar devam eden mekanı durumunda.

Fenix Yalıkavak MarinaFenix Yalıkavak Marina

Fenix Yalıkavak Rezervasyon İletişim Bilgisi:(0549) 790 1806

 

Angie Yalıkavak

Geçen sene aralık ayında Bebek’de açılan Angie, şu dönem popüler mekan tipi olan butik canlı müzik konseptinde bir mekan. Kendi müzik tarzı doğrultusunda kış sezonu haftanın 5 günü açık olan Angie, yaz döneminde Yalıkavak Marina’da 6 gün program yapacak. Canlı performans bir mekan olmakla birlikte, hesaba müzik ücreti yansıtmayan Angie Yalıkavak, 850 TL’ye açtığı şişe fiyatıylada piyasaya göre makul kalıyor. 250 kişi kapasite ile bu yaz Yalıkavak Marina’da hizmet verecek mekan Şeker bayramı ile birlikte kapılarını açıyor. Yemek servis olamayan mekanın, kokteylleri oldukça seviliyor. Bu kokteyllerden Hot Mom ve Try Better You Like en sevilenlerden

Angie

Angie Yalıkavak Marina canlı müzik programı:

Perşembe: Zeynep Bastık

Cuma: Baran Bayraktar

Cumartesi: Alya

Pazar: Değişken

Angie Yalıkavak Rezervasyon İletişim Bilgisi:(0252) 385 59 72

Zuma Yalıkavak:

Dünyaca ünlü Contemporary Japon restoranı Zuma, Doğuş’un Yeme-İçme grubu Dream tarafından satın alınmıştı. İstanbul’da İstinye Park’da yaz-kış açık olan işletme Bodrum’daki Müdavimlerini Yalıkavak Marina’da ağırlıyor. Marina’nın en ucundaki izole alanında özel bir yemek deneyimi sunan mekanın, içerisinde bir de havuzu var. İçerisinde barı da olan havuzu sebebi ile Zuma Yalıkavak, gündüzleri plaj-restoran olarak da hizmet veriyor. Plaj saatlerinde mekanın giriş ücreti olarak, hafta içi 70 TL , hafta sonu 100 TL alınıyor. Gündüz saati için özel bir menü uygulayan Zuma’da, Japon soslarından mini Burger ve Kaburgadan Bao Burger denebilir. Akşam yemeğinde ise Zuma Yalıkavak, imza yemeği Black Cod’un yanı sıra yaza özel tabak olarak Şili Levreği sunuyor. Mekanın favori kokteyli ise Japanese old fashioned. 

Zuma Yalıkavak Marina

Zuma Yalıkavak Marina

Zuma Yalıkavak Rezervasyon İletişim Bilgisi: (0252) 385 4706

Comments

comments

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.