Balıkçı Bodrum Müdavimlist

Yalıkavak Balık Restoranları

hasan

Yalıkavak diyince akla gelen ilk restoran tip balıkçılardır kuşkusuz. Ahtapot gibi kollarıyla doğasına hayran bırakan bölgede gün batımına karşı yapılan rakı-balık keyfi bir başkadır. Yalıkavak balıkçıları 2000 sonrası bir anlamda Gümüşlük’ün tacını da elinden aldı denebilir. Yalıkavak balık restoranları genelde 2 bölgede toplanmış durumdalar. Birisi Sait, Deniz Restoran, Çimentepe gibi çoğu 80-90’larda açılan Çökertme Caddesi balıkçıları. Diğeri de bu sene Yeniköy’ün ünlü restoranı Azur’un da olacağı Gökçebel tarafındaki Şenocaklar caddesi olarak ifade edilebilir. Aşağıda keyif alacağınız 5 Yalıkavak balıkçısını bulabilirsiniz.

miços

Miços Yalıkavak

Azur Bodrum

Yeniköy’de 3 yıl önce açılan ve oldukça popüler olan Azur bu sene Bodrum’a gelen mekanlar arasında. Deniz mahsulleri üzerine menüsüyle fine dining seviyesinde bir balık restoranı olan Azur, bölge olarak kendine Yalıkavak, Gökçebel’i seçmiş durumda. Eski Tersane restoranın olduğu yerde açılacak restoran ciddi bir yatırımla sezona giriyor olacak. Azur Bodrum’u kişi başı 500-700 TL bandında hesap beklentisi ile ziyaret edebilirsiniz.

Azur Bodrum ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın

azur

Miços Yalıkavak

Tilkicik koyunun sempatik mekanı Miços, gitgide popülerleşen koyla birlikte Yalıkavak’ın yükselen balık restoranlarından. İskele üzeri masa düzeni ile balıkçı, koyun tüm güzelliğini ayaklar altına seriyor. İşletmecesi Ali Dinçer’in doğma büyüme Tilkicik’li olması ise restoranın taze ve yerel lezzetler sunmasına imkan veriyor. Yerli kalamar ve ahtapot, hoş sunumlu mezeler, taze ve usulüne göre pişirilen balıkları ile Miços gidilesi Yalıkavak balıkçılarından. Fiyatlarının da göreceli olarak rakiplerine göre uygun olması Miços’un artılarından. Miços Yalıkavak’ı kişi başı 200-300 TL bandında hesap beklentisi ile ziyaret edebilirsiniz.

Miços Yalıkavak ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın
miços

Miços Yalıkavak

Miços Adres: Yalıkavak, Dirmil Mah, Tilkicik Cd. No:67, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0532) 226 11 85

Eski Yer

Bodrum’un meşhur balıkçısı Sait, Doğuş Holding’in hızla mekan satın aldığı dönemde Dream çatısı altına giren restoranlardan olmuştu. Sonrasında Yalıkavak Marina’ya taşınan Sait, Çökertme caddesi üzerindeki yerini eski ekibine bıraktı. Eski ekipte “Eski yer” adıyla kaldığı yerden son sürat devam etti. Eski Yer Yalıkavak lezzetli ve hoş sunumlu mezeleri, üst düzey servisi ve keyifli manzarası ile Yalıkavak’ın en iyi balıkçılarından birisi durumunda. Üstelik mekan 2021 yazına kokteyl servisi olan bir bar gibi birçok sürprizi ile hazırlanıyor. Eski Yer Yalıkavak’ı kişi başı 300-400 TL bandında hesap beklentisi ile ziyaret edebilirsiniz.

eski yer

Eski Yer Yalıkavak

Adres: Yalıkavak, eskiyer Balik Restorant gerişmahallesi, Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 313 60 53

Sait Yalıkavak Marina

Orijinal yerinden Yalıkavak Marina’ya taşınan Sait eski Müdavimleri ve Marina’ya gelen teknelerdeki yabancılar tarafından sevilerek ziyaret edilen bir restoran. Sait, Yalıkavak Balıkçılar listemizdeki atmosferi en sıradan mekanlaradan. Zira açık da olsa bir AVM içerisinde olan restoran Yalıkavak’ın doğal güzelliğini sınırlı ölçüde sunuyor. Sait Marina’yı kişi başı 500-700 TL bandında hesap beklentisi ile ziyaret edebilirsiniz.

sait

Sait Yalıkavak Marina

Adres: Yalıkavak Marina İçi, Çökertme Cd. 48990 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 385 53 86

Memedof

Yalıkavak balık restoranları denilince ilk akla gelen Memedof, Çökertme caddesi üzerindeki yan yana balıkçılardan bir tanesi. Bodrum merkezde de bir şubesi olan Memedof Yalıkavak balıkçılılar diyince ilk akla gelenlerden. Mezeleri ve özellikle ahtapot ızgarası oldukça sevilen Memedof’da Dülger Kavurma spesiyal tabaklardan. Yalıkavak’da gün batımına karşı rakı-balık yapmak isteyenler için mekan ideal bir atmosfer sunuyor. Memedof Yalıkavak’da kişi başı 300-400 TL bandında hesap beklentisi ile ziyaret edebilirsiniz.

memedof

Memedof Yalıkavak

Memedof Adres: Yalıkavak Gerişaltı mevkii, Çökertme Cd. No:42, Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 385 46 46

Balıkçı Hasan

Bölgenin en eskilerinden Balıkçı Hasan diğer adıyla Deniz Restaurant ise Yalıkavak’ta nadir kalan yerel balık lokantalarından birisi durumunda. Tam bir aile işletmesi olan Hasan’ın yeri, Yalıkavak’ın büyüleyici atmosferini, kendine has lezzetleri ile birlikte sunarken özgün bir Ege balıkçısı deneyimi vaat ediyor. Başlangıçlardan, Kabak çiçeği kızartması, Sıcak Şevket’i Boston ve Kambili Fava her yerde deneyimleyeceğiniz restoranın spesiyal mezelerinden. Restoranda Baby Kalamar ve Jumbo Karides Izgara denenmesi gereken ara sıcaklardan. Balıkçı Hasan kişi başı 250-350 TL bandında hesap beklentisi ile ziyaret edebilirsiniz.

hasanHasan’ın Yeri

Balıkçı Hasan Adres: Yalıkavak, Çökertme Cd. No:46, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 385 42 42

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.