Kahvaltı Maslak-Levent Sanayi Restoranları Türk Mutfağı

Vulevu Restaurant

Son yıllarda Sanayi sitelerinde zaman geçirebilmek adına birtakım yaşam alanları kurulmaya başlandı. Spor salonları, dans okulları, ortak çalışma alanları derken yeme-içme sektörü de bu rüzgardan etkilendi ve Sanayilerin içerisinde bir bir başarılı restoranlar ve kahve dükkanları/atölyeleri açıldı. Özellikle buradaki alanların çok daha geniş ve ferah oluşu da çoğu kişi için üşenmeden gelinen yerlere dönüşmelerine ön ayak oldu. Önceki yazılarımızda bahsettiğimiz Sanayi 1A ve Sanayi 313 Maslak bu restoranların/barların en başarılı örneklerinden. Şimdi anlatacağım Vulevu da bunların en yenisi.

Seyrantepe’de bulunan Sanayi’nin içerisinde bulunan Vulevu, Sanayi’nin içinde olmasına rağmen kolay ulaşılan, sabahtan akşam 20:00’a dek lezzetli yemekler yiyebileceğiniz, bilgisayarınızı alıp uzun masaya yerleşerek burayı ofise çevirebileceğiniz bir yer. Geniş bir alana kurulan Vulevu’da siyahın hakimiyetinde, bitkilerle dolu hoş bir ortam oluşturulmuş. Özellikle girişte bulunan geniş paylaşım masası ve duvara asılı neon ‘’People everywhere a sense of expactation  hangin in the air’’ yazısı ile oldukça fotojenik bir atmosfer yaratılmış diyebiliriz. Menüsü ‘’az ve öz’’ klasmanında. Özellikle kahvaltı için tercih edebileceğiniz Vulevu’da Avokado Ezmeli Kruvasan (41 TL), Ispanaklı Beyaz Peynirli Omlet (42 TL), Mantarlı Göz Yumurta (49 TL) ve sarımsaklı yoğurt ile servis edilen Çılbır gibi seçeneklerin yanında Granola Yoğurt (79 TL) ve Yulaf Ezmesi gibi sağlıklı çeşitler de bulunuyor. Biz çırpılmış yumurtayı denedik, gerçekten çok lezzetliydi.

Ayrıca göz yumurta, domates, simit kıtırı ve çeşitli yeşilliklerden oluşan kahvaltı kaselerinde de aklımız kaldı diyebilirim. Sabah değil de gün içerisinde gelirseniz; Mücver (42 TL), Humus (52 TL) ve burrata gibi başlangıçlar, Yeşil Kase, ıspanak, roka, balkabağı, pancar, tulum, kinoa ve portakaldan oluşan Kış Sebzeleri Kase (69Tl) ve Uzakdoğu Kase (79 TL) gibi salatalarla ana yemekler mevcut. Ana yemek menüsünün yıldızları ise; Izgara Somon (158 TL), Izgara Bonfile (169 TL)  Dana Kaburga (195 TL) ve Vulevu Burger (96 TL). Dana kaburga ragu rigatoni de ilgi çekici yemeklerden. Tüm bunların üstüne tatlı olarak vişneli sakızlı muhallebi var. Yolunuzu buraya düşürüp bu ferah mekanda bir gününüzü geçirmenizi şiddetle öneriyoruz.

Adres: Seyrantepe, Huzur Mh, Ahmet Bayman Cd. No: 6/b, 34396 Sarıyer/İstanbul
Telefon: (0212) 284 53 76

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.