Beyoğlu-Karaköy GECE KULÜBÜ Karma Dünya

Vor Klein Karaköy

var klein
Yazan: Bora Sarısu


Şehrin sevilen gece kulübü Klein, yazlık mekanı Klein Garten’dan sonra, yemekli ikinci mekanını Colonie Karaköy’ün eski yerine açtı. Colonie açıldığı dönem, Karaköy’ün restoran-gece kulübü olarak en popüler mekanı olmuş ve bir süre sonra kapanıp, (galaport inşaatı başlayınca) gastro pub olarak yenilenmişti. Vor Klien ismi ile hizmet verecek mekan da bu noktada Colonie’nin kaldığı yerden, gastro pub menüsü ile devam edecek. Tanıdığımız etnik vurgulu, renkli ve sıcak dekoru ile Vor Klein, restoran kimliği ile geceye erken başlamayı hedefliyor.

klein

Klein grubunun gece kulübünden, erken saatlere doğru kaymaya çalıştığı aşikar. Bununda en güzel yolu restoran ile ön plana çıkıp, yemek satmak. Ancak mekanın yeri an itibarı ile Galata Port’un inşaat çalışmalarının en yoğun devam ettiği nokta. Dolayısıyla çamur ve iş makinalarından mekana girmenin bile oldukça zor olduğu bu adresi, an itibarı ile seçmek için en iyi bakış açısıyla iyi cesaret denebilir. Yine de, Vor Klein için mutfak satınalma maliyetlerinin arttığı bu dönemde, uygun fiyatlı bir menü sunduğunu belirtmek lazım.

lüsyen

Yeni mekanın inceleme yazısı için tıklayın

Vor Klein Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Kemankeş Cd No:87/A Beyoğlu/İstanbul

 

Comments

comments

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.