Akdeniz Mutfağı Etiler-Boğaz

Villa Emma Etiler

emma

Etiler ve Levent’teki villalar tarihsel olarak uzun süredir şık restoranlara hatta gece mekanlarına ev sahipliği yapma geleceğine sahiptir. Etiler Şamdan, Le Select, Le Cigare ve Adres bunlardan bazıları olarak ilk etapta akla gelir. Bunlardan restoran olanlar daha uzun süre ayakta kalırken, geceye sarkanlar daha kısa bir hayat sürmüş veya semt sakinlerinin başlattığı şikayet kampanyaları ile kapanmıştır. 2019 Aralık ayında Da Mario ve La Scarpetta’nın hemen arasında açılan Villa Emma Etiler, bölgedeki 3. şık villa mekanı oldu. Katların iptal edilmesi yoluyla oldukça yüksek tavana sahip bir mekana dönüştürülen Emma, şık bir evin salonu ile saray odası arası atmosfer sunuyor. Şık masaları, tablolar ile süslü duvarları ve görkemli binasıyla Emma yeni mekan deneyimlemeyi severler tarafından bu senenin ilgi odağı mekanlarından birisi olmuş durumda.

emma

Öğle ve akşam servisinde açık olan Villa Emma Etiler, 2 bölümden oluşan birisinde bar olan bir mekan. Akşam yemeğinde şık ve sıcak bir ev ortamı sunan mekan, haftasonaları müziği az da olsa arttırarak, ilgili misafirleri geceye hazırlıyor. Son dönemin trendlerine bağlı kalan mekan menüsünde belli bir mutfağa bağlı kalmayıp, Uzak doğu katkılı bir Akdeniz mutfağı sunuyor. Menünün başlangıçlar bölümünden Tuna Tataki & Orro Souce (90 TL) Steak Tartar (90 TL) Foi Grass Parfe (120 TL) örnek tabaklar olarak sayılırken, 5 çeşit makarna ve 7 çeşit salata menüyü alternatiflendiriyor. Ana yemek seçeneklerini ise aşağıdaki menüde görebilirsiniz.

emma

Villa Emma Adres: Etiler, Dilhayat Sk. No:18 D:1, 34337 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0530) 918 3663

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."