Balıkçı Bodrum Plaj

Villa Azur Bodrum

villa azur

Yalıkavak Tilkicik koyu Bodrum’un son dönem en popüler bölgesi olmuş durumda. Doğal güzelliğinin keşfedilmesinin ardından, ultra lüks, ev, rezidans ve otel projelerinin ardı ardına geldiği koyda, mekan hareketliliği de parelel olarak gelişiyor. Koyun ilk popüler mekanları canlı müzik Hazine ve plaj X Beach bu yaza kendini taşıyamazken bölge, pandemi dönemine uygun mekanlar ile 2020 sezonuna giriyor. Bu yazın yeni mekanlarından Villa Azur, geçen sene Barbelo ismiyle faaliyet gösteren yerde plaj oteli konsepti ile açıldı. Serafina’nın sahibi Metin Şen’in de ortakları arasında olduğu Villa Azur, Miami’de deniz mahsulleri üzerine ünlü restoran markalarından. Villa Azur Bodrum, beyaz kumu, kabanalardan oluşan iskelesi, nitelikli yemekleri ve akşamüstü partileri ile Bodrum’un favori beach clublarından biri olmuş durumda.

villa azur

Club Flipper’ın olduğu caddede açılan Villa Azur otel, restoran be plaj olarak hizmet veriyor. Mekanın plajına rezervasyonla girilirken misafirlerden 350 TL kişi başı minimum harcama bekleniyor. Aralarında pide (60 TL), mantı (65 TL) , burger (80 TL)ve kahvaltının (95 TL) da dahil olduğu bir plaj menüsü olan mekanın asıl spesiyallerini sunduğu bir de ana menüsü  bulunmakta. Villa Azur’un menüsünün başlangıçlar bölümündeki The Tremendous (1.500 TL) özel soslarıyla servis edilen kral yengeç bacağından, deniz tarağına ihtişamlı sunumuyla dikkat çekiyor. Pizza, makarna ve salataların olduğu menüdeki Villa Azur Show (150 TL) parmesan tekerinde hazırlanan risotto ve spagetti olarak restoranın bilinen spesiyallerden. Plaj saatleri boyunca dinamik bir parti-plajı ortamı sunan mekanda, akşamüstü saatleri Murat Tokuz gibi DJ’ler performans sergiliyor.

villa azur

Villa Azur Adres: Dirmil Mahallesi, Flipper Sokak No:9-EA/1 Tilkicik Koyu, Yalıkavak Bodrum
Telefon: (0530) 900 70 77

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.