Brasserie-Bar İtalyan Mutfağı Kadıköy-Cadde Uzak Doğu Mutfağı

Vertical İstanbul

vertical

Pandemi sonrası altın dönemini yaşayan Bağdat caddesi, mekan hareketliliği ile dikkat çekiyor. Artık cadde insanı yemek ve eğlence için karşı tarafa geçmek yerine geniş bir yelpaze sunan bölgedeki alternatifleri tercih ediyor. Durum böyle olunca da son dönem nitelikli mekan yatırımlarının cadde tarafında gerçekleştirildiğini görüyoruz. Bunlar arasında Vertical İstanbul, Mart ayı içerisinde Caddebostan’daki yeni Boyner mağazasınasının giriş bölümünde açıldı. Ön tarafı restoran-bar arka bölümü de bir food hall konseptinde oluşturulan Vertical, keyifli bir mekan olmanın ötesinde, sürdürülebilir yaşamı merkeze alan yeni nesil bir mekan olarak karşımıza çıkıyor

vertical

Vertical İstanbul, adını birbirini kesen ve farklı konsept sunan 2 dikey alanından alıyor. Mekanın girişi bölümü, şık oturma grupları ve bar bölümü ile dünya mutfağından lezzetler sunuyor. Arka taraftaki bölüm ise Nappo, Markus ve Ken Sushi, Origami Kruvasan gibi markalardan isteğe göre seçim yapıldığı, içki servisi de olan ortak alandan oluşuyor. Vertical İstanbul Bir yeme-içme operasyonun ötesinde çevre duyarlılığı ile oluşturulmuş bir mekan. Restoranda kullanılan, peçeteden, yemek takımlarına tüm ürünler geri dönüşümlü malzemeden yapılmış. Ayrıca arka taraftaki food hall bölümünde üretim aşamasını da sergilendiği bir topraksız tarım alanı da bulunmata. Vertical Cadde’de bar ve mutfakta kullanılan hiçbir ürün atılmazken, artık yemek de hayvana mamasına dönüştürülüyor.

vertical

Ön tarafı cadde ile temas eden arka tarafı da sevilen markalardan lezzetlerin olduğu Vertical cadde, haftanın 7 günü 10:00-24:00 arası hizmet veriyor.

Vertical Cadde Adres: Caddebostan, Bağdat Cd. No:319, 34740 Kadıköy/İstanbul

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Yorum

  • Bu gün Vertical resturant’a Vera Pizza da eşimle ilk defa Pizza ve makarna yiyelim dedik ama iki olumsuz olayla karşılaştık.
    Ben Beef li bir Pizza ve eşimde keçi peynirli makarna istedi. Napolitan pizza bu kadar tatsız ve peynirsiz olamazdı, pizzanın kenarları sadece yanmış ve kabarmamıştı, eşimin makarnası ise keskinleşmiş keçi peynirinden acımsı olmuştu ve zorla yedi.
    İkinci olumsuz olay hesap ödemede bira ücretini başka bir birim yemek üçetini başka bir birim alıyor. Ben böyle bir uygulamayı hiç bir yerde görmedim. Oldukça itici şansız iki olayla Vertical resturanlarla tanıştık şansızlık diyeceğim artık, acı taraf evimde bu restoranların arkasındaki blokların biri yani komşuyuz. Umarım kısa zamanda sorunlarınızı giderirsiniz. Yeni açılışınız hayırlı olmasını dilerim.