Nişantaşı-Beşiktaş Pub-Gastro Pub

United Pub Beşiktaş

united
Yazan: Bora Sarısu

Asmalı Mescit başta olmak üzere Beyoğlu’nun sistemden çıkmasıyla beraber, eğlence hayatı Kadıköy ve Beşiktaş bölgelerine kaymıştı. Özellikle son 10 yıla yakın dönemde yeme-içme trendleri de ağırlıklı olarak bu 2 bölgede şekilleniyor. 2013 senesinde Beşiktaş çarşı içerinde açılan United Pub, dünya biralarının hayatımıza girmesi ve bira kültürünün oluşmasında önemli bir role sahip. Çarşının enerjik ortamını, sunduğu 60 çeşit bira ve sokak lezzetlerinden oluşan menüsüyle birleştiren Irısh Pub, belli bir üründe uzmanlaşan mekanlardan. Yakın zamanda üst katında kendi ürettiği birayı da servis edecek United Pub Beşiktaş, dünyadaki örneklerinde olduğu üzere, Handmade Crafted Brewery konsepti ile gerçek bir bira-evi deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

united

United Pub’ı 5 klasik sorumuzda inceleyelim

Ne yenir, ne içilir?

Uzun yıllar tek tipte bira (lager) hegemonyası altında kalan ülkemiz, yaklaşık 5 sene önce farklı biralar ile tanışmaya başlamıştı. Gelmesi oldukça geciken bu biralar, konsept mekanların oluşmasına da sebep oldu. United Pub özellikle Avrupa yakasında dünya biraları denince akla ilk gelen mekanlardan birisi olarak Müdavim bir kitleye hitap ediyor. Menüsünde bulundurduğu farklı tipte biraları, bardağından, sunumuna, usulüne uygun olarak servis eden mekan, bu anlamda bira kültürün oluşmasına da katkı sağlıyor. Sokak lezzetleri üzerine olan bir menüsü olan United Pub, sunduğu farklı aromalara sahip biralar ile bira-yemek eşleşmesi deneyimi için de ideal bir mekan. Sevilen Irish pub, menüsündeki geniş bira seçeceğinin yanısıra Mozaic ismiyle kendi markası ile ürettiği IPA (Indain Pale ALE) birayı fıçı olarak servis ediyor.

united

United Pub Burger

United Pub Beşiktaş, bira ile oldukça iyi eşleşen bir yemek menüsü sunuyor. Menüsünde midye de olan Pub’da, özellikle kiremitte servis edilen sucuk oldukça seviliyor. Mekanın hemen yan tarafına konumlandırılan açık mutfak da hazırlanan Burgerler, Beşiktaş’ın sevilen mekanı Biber Burger, sosisler ise meşhur Kozmooğlu’ndan temin ediliyor. Bira içmeyenleri de düşünen mekan, ev yapımı soslardan yaptığı mekana özel kokteyller servis ediyor.

united

IPA

Ne zaman gidilir?

United Pub Beşiktaş, haftanın 7 günü 11:00-01:00 arası açık bir mekan. Her ne kadar iş çıkışı saatleri mekanın en hareketli zamanı olsa da gün içi mekanda oturup, çarşının enerjisini izlemek ayrı bir keyif veriyor. İyi bir burger veya kokoreç ile yanında bir bira içeyim diyorsanız mekan öğle yemeği için de tercih edilebilir. Maç günleri (Beşiktaş maçı öncesi) ayrı bir yoğun olan mekanın, hafta sonları da oldukça hareketli olduğu söylenebilir. Barbaros bulvarı üzerinde bir şubesi daha olan mekan gün içi biranızı yudumlarken aynı zamanda kitap okuyabileceğiniz veya çalışabileceğiniz bir ortam sunuyor.

united

Ne giyilir?

United Pub, 2 kattan oluşun ve Irish Pub çizgileri taşıyan bir mekan. Barın giriş bölümü, yeşil rengin hakim olduğu, ahşapın bol kullanıldığı ve çeşitli aksesuarlar ile zenginleştirilmiş bir pub ortamı sunuyor. Mekanın üst katınta ise yüksek tavanı ve avrupa sitili geniş pencereleri ile Avrupada bir bira evinde gibi hissediyorsunuz. Mekanın alt katında çarşının dinamik atmosferine karışarak daha enerjik bir atmosfer yaşamak mümkünken, üst kat daha izole bir ortam sunuyor. Her halükarda rahat kıyafet tarzı ile ziyaret edilebilecek mekan, iş çıkışı üzerinizdeki kıyafeti veya sonrasında geceye devam edecekseniz spor/şık giyim tarzını da kaldırıyor.

united

Kim kim gidilir?

United Pub Beşiktaş, bölgedeki insan trafiğine rağmen, çevredeki mekanlardan farklılaşması sebebi ile kendi Müdavim kitlesine sahip bir mekan. Mekanın en keyifli motivasyonlarından birisi kuşkusuz dostlarla toplanma olarak ifade edilebilir. Mekanın üst katı ise kutlama grupları için ve grup kapatmaları için değerlendirilebilir. United Pub sadece sosyalleşme amaçlı değil, aynı zamanda uzmanlaştığı ürün sebebi ile ziyaret edilen mekanlardan. Bu anlamda United, bira sever dostalar ile birlikte deneyim amaçlı bir ziyarette tercih edilebilir.

united

Ne kadar ödenir?

Düzenli ziyaretçileri ve çevresindeki rekabet sebebi ile United Pub’ın makul bir fiyat politikası olduğu söylenebilir. Mekanın spesiyallerinden Kiremitte Sucuk 30 TL’den sunuluyor. Burgerlerden, 180 GR’lık United Burger 33 TL ile menüde konumlanırken, Tane Midye 1 TL’den servis ediliyor. Mekanın içki menüsüne de değinecek olursak, 16-54 TL fiyat aralığında geniş bir bira yelpazesi sunan United Pub, kokteylleri, 35 ve 40 TL olarak belirlemiş.

United Pub Adres: Sinanpaşa, Şht. Asım Cd. D:No 26, 34353 Beşiktaş
Telefon: 0539 399 95 75

 

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.