Nişantaşı-Beşiktaş Pub-Gastro Pub

United Pub Beşiktaş

united
Yazan: Bora Sarısu

United Pub Beşiktaş, Covid 19 sebebiyle verilen aradan sonra, 1 Haziran Pazartesi günü Turizm bakanlığının açıkladığı hijyen ve sosyal mesafe kuralları (bilgi için tıklayın) ile birlikte tekrar açılıyor.

Asmalı Mescit başta olmak üzere Beyoğlu’nun sistemden çıkmasıyla beraber, eğlence hayatı Kadıköy ve Beşiktaş bölgelerine kaymıştı. Özellikle son 10 yıla yakın dönemde yeme-içme trendleri de ağırlıklı olarak bu 2 bölgede şekilleniyor. 2013 senesinde Beşiktaş çarşı içerinde açılan United Pub, dünya biralarının hayatımıza girmesi ve bira kültürünün oluşmasında önemli bir role sahip. Çarşının enerjik ortamını, sunduğu 60 çeşit bira ve sokak lezzetlerinden oluşan menüsüyle birleştiren Irısh Pub, belli bir üründe uzmanlaşan mekanlardan. Yakın zamanda üst katlarını farklı konseptlerle güncelleyen mekan, nitelikli iki, yemek ve eğlenceyi bir köşe binasında bir araya getiriyor. Al katı English Pup konseptinde devam eden mekan, orta katta kendi ürettiği bira da dünya biralarını sunarken, en üst katında Akustikhane markasıyla canlı müzik etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

united

United English Pub

Uzun yıllar tek tipte bira (lager) hegemonyası altında kalan ülkemiz, yaklaşık 5 sene önce farklı biralar ile tanışmaya başlamıştı. Gelmesi oldukça geciken bu biralar, konsept mekanların oluşmasına da sebep oldu. United Pub özellikle Avrupa yakasında dünya biraları denince akla ilk gelen mekanlardan birisi olarak Müdavim bir kitleye hitap ediyor. Menüsünde bulundurduğu farklı tipte biraları, bardağından, sunumuna, usulüne uygun olarak servis eden mekan, bu anlamda bira kültürün oluşmasına da katkı sağlıyor. Sokak lezzetleri üzerine olan bir menüsü olan United Pub, sunduğu farklı aromalara sahip biralar ile bira-yemek eşleşmesi deneyimi için de ideal bir mekan. United Pub, giriş katında bir “English Pub” atmosferi ile Beşiktaş çarşının ruhunu birleştiriyor.

united

United Pub Burger

United Pub Orta Kat

United Pub,i orta katında handmade crafted brewery konsepti ile gerçek bir bira-evi deneyimi sunuyor. Bu konseptin başrolünde ise  geniş bira seçeceğinin yanısıra Mozaic ismiyle kendi markası olarak ürettiği fıçı bira bulunmakta. IPA (Indain Pale ALE) tarzı olan bira, kendine has aromasıyla taze olarak (pastorize edilmeden) servis edilen butik bir bira. Mekanın orta katında gerçek bir bira deneyimi yaşamanın yanısıra alttaki mutfaktan uygun eşlikçiler ile masayı zenginleştirmek mümkün. United Pub’ın orta katı English Pub atmosferi, izole ortamı ile tam bir buluşma mekanı olarak ön plana çıkıyor.

united

Mozaic IPA

Akustikhane

United’ın üst katı ise 2020 yaz ayı itibarı ile ünlü canlı müzik mekanı Akustikhane’ye ev sahipliği yapacak. Müzisyen Cenk Tevet’a ait olan Akustikhane Beşiktaş, sahnesinde haftanın 7 günü farklı isimleri ağırlayacak. Samimi ve doğal tarzıyla misafirlerini 90’ların canlı müzik mekanlarına götüren Akustikhane, United Pub’ın üst katında Beşiktaş’ta iyi müziğin adresi olacak. Müzik ücreti olarak 20 TL alınan mekanda Cenk Tevet, Emre Altınok, Taner Çalık gibi müzisyenler sahne alacak.

akustikhane

Akustikhane

United Pub Adres: Sinanpaşa, Şht. Asım Cd. D:No 26, 34353 Beşiktaş
Telefon: 0534 798 2022

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.