Kokteyl-Bar Nişantaşı-Beşiktaş

Tus Teşvikiye

tus

Oldukça kuvvetli bir bar kültürü olan Nişantaşı son yıllarda değişen ziyaretçi profili ile daha çok bistro tarz yerlere ev sahiliği yapmaya başlamıştı. Değişen kitleyle birlikte bu kültür de, Topağacı ve Teşvikiye’ye uzandı. Günümüzde barların tarzı ise ufak metrekareden oluşan kokteyl barlar olarak karşımıza çıkıyor. İlerleyen saatlerde butik bir kulüp ortamı da sunan bu mekanlara yakın zamanda 2 tane daha katıldı. Amerikan Hastanesinin sokağında açılan Tus Teşvikiye, kokteyl ve Tapas üzerine menüsüyle tam da bu tarzda bir mekan olarak karşımıza çıkıyor.

tus

Her ne kadar bölgede oturanlar gürültü sebeb, ile istemese de Topağacı’nda gezerken yan yana sıralanan kokteyl bar ve meyhaneleri görmek oldukça keyifli. Lokallerin bölgeyi yeni Asmalı Mescit olarak kullanma fikri de kuşkusuz bu durumda etkili.  Paris St Germain’de geziyormuşsunuz hisse veren Topağacı’nın ağırlıklı mekan tarzı da renkli barlardan oluşuyor. Tus Teşvikiye özelinde imza kokteyller ön plandayken, bir kaç atıştırmalık tabak ile yemek alternatifi de sunulmuş. Müzik ise 80-90’ları da kapsayan dans müziği olarak ilerleyen saatlerde ritm kazanıyor.

Adres: Teşvikiye, Poyracik Sk No: 45/3, 34365 Şişli/İstanbul

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.