Balıkçı Bodrum Müdavimlist

Türkbükü Mekanlar

maça kızı

Bir dönem Bodrum’un en popüler bölgesi olan Türkbükü, tahtını bir miktar Yalıkavak Marina, Tilkicik koyu hatta Gündoğan’a bıraktı. Ancak yine de geçmişinin bıraktığı etkiyle bölgede birçok nitelikli mekan varlığını sürüdürüyor. Türkbükü mekanlar anlamında tarz ve yaş gruplarına göre birbirlerinden önemli ölçüde ayrışıyor. Yaş ortlaması yüksek kitle, Miam, Gizia ve Garos gibi mekanları tercih ederken, Maçakızı her yaş grubundan insanı happyhour saatlerinde buluşturmayı başarabiliyor. Bölgenin cazibesine kapılıp açılan birçok mekanın ise, çokça kimliğini bulamadan sezonu tamamladığını söyleyebiliriz. Aşağıda 2021 yazında Türkbükü’nde yer alacak nitelikli mekanları bulabilirsiniz.

türkbükü

Türkbükü Mekanlar

Garos Türkbükü

Yılların işletmecisi Garo Nişan, Türkbükü’nde balıkçı açtığında doğal olarak belli bir kitleyi toplayacağı belliydi. Ancak iyi bir atmosfer yaratması ve sevilen lezzetler yaratması, kalıcı olmasını sağladı denebilir. Türkbükü sahilinde Miam ile yan yana olan Garos, yaş ortalaması biraz daha yüksek ve çoğunlukla yerleşiklere hitap ediyor. Hem şık, hem de Bodrum tarzı balıkçı isteyenler için Garos iyi bir seçim olacaktır. Mezelerin 20-40 TL arası olduğu restoranda, lakerda, kaparili kaya koruk, somon pastırma spesiyal lezzetleden. Yerli kalamarın porsiyonu 65 TL’den servis edilirken, Ahtapot kol ızgara restoranın imza tabaklarından.

garos

Garos Türkbükü

Garos Adres: Göltürkbükü, 83. Sk., 48483 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 377 61 71

Gizia Türkbükü

Gizia Türkbükü, 2021 yazında Bodrum’a gelen önemli İstanbul markalarından. Eski 5 Oda’nın olduğu yerde açılan mekan, plaj, restoran ve butik bir gece kulübü olarak hizmet verecek. Gizia’nın yeşillikler ile kaplı iskelesi Türkbükü’nün en izole plajlarından birisi olacak şekilde tasarlanmış. Nişantaşı’ndaki mekanda olduğu gibi odun fırını olan Gizia’nın sevilen pizzalarının yanına yaz konsepti kapsamında lahmacun ve pide de eklenmiş. Fit salata ve burgerlerin olduğu menüde Deniz Mahsullü Linguine denemesi gerekenlerden. Gizia’nın Türkbükü’nün plaj kullanım ücreti ise minimum 450 TL olarak belirlenmiş durumda.

gizzia türkbükü

Gizia Türkbükü

İsteyenlerin gündüz saatlerinde de faydalanabildiği mekanın üst bölümü, akşamüstü itibarı ile keyifli bir bar atmosferine dönüşüyor. Gizia Türkbükü’nün iskele bölümü ise, akşam saatlerinde beyaz örtülü masalarıyla ile şık bir restoran olarak karşımıza çıkıyor. Restoranın menüsünde Izgara Ahtapot, Marine Karides gibi başlangıçlar sunulurken, Dana Bonfile Madalyon imza tabaklardan. Aynı saatlerde, eş zamanlı olarak mekanın bar bölümünde DJ Ayhan Katırcıoğlu ortamı yavaş yavaş ısıtmaya başlıyor. Gece yarısına doğru ise mekan, gece kulübü öncesi ara mekan olarak müziğin ritmini iyice yükseltiyor.

gizzia türkbükü

Gizia Türkbükü

Gizia Adres: Göltürkbükü, İnönü Cad.no:161, 48483 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 377 62 19

Duble Meze Türkbükü

Bodrum’un popülerliği hızla artarken, İstanbul bazlı ünlü restoran markaları bir bir yerini alıyor. Bunlardan en sonunucusu da Yazlık mekan olarak kendisine Türkbükü’nü seçen Duble Meze oldu. Yeni nesil meyhanelerin ilk örneklerinden olan mekan, Türkbükü’nde gündüzleri plaj akşamları ise modern meyhane olarak hizmet verecek. Pera’daki popüler mekan özel mezeleri ve müzikleri ile bu sefer misafirlerini Türkbükü koyu manzarasında ağırlayacak. Duble Meze Bodrum, 4 kişiye 1 büyük olan fix menüsünü, yemeksiz 625₺, ana yemekli olarak 725₺ sunuyor. Gündüzleri dünya mutfağı üzerine bir menü sunan mekanın, plaj kullanımı için Haziran ayında ekstra bir ücret talep edilmeyecek.

duble meze

Duble Meze Bodrum

Duble Meze Adres: Liman Caddesi, 69 Türkbükü / Bodrum
Telefon: 0532 134 18 42

Miam Türkbükü

Türkbükü mekanlar diyince akla ilk gelenlerden birisi kuşkusuz Miam. Yaz-kış açık olan mekan, hengameden uzak ama bir o kadarda eğlenceli olan Miam tam bir Müdavim mekanı. Restoran üzeri eğlenceye dönen Miam’ın yemekleri de oldukça seviliyor. Miam tutkunları yemek, atmosfer ve eğlence ihtiyaçlarını oldukça iyi şekilde bir şekilde karşılamarından mütevelli, 5-6 saat aynı mekanda kalmaktan oldukça memnunlar. Miam’ın spesiyallerine değinecek olursak, mezelerden Tarama imza tabaklardan. Menüsünde meyhane mutfağından örneklerin yanısıra batı mutfağından da yemeklerin olduğu Miam’da Kemik Üstü Dülger imza ana yemeklerden. Yemek saati sonrası Miam, klüp ortamına dönüyor ve saat 03:00’e kadar devam ediyor. (Bu aralar 00:00’a kadar)

Miam Adres: Atatürk Cd. No:51, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 377 56 12
miam

Miam Türkbükü

Arnavutköy Balıkçısı ve Sess Türkbükü

Sess Türkbükü, mekan hareketliliğin olduğu bölgenin tam göbeğinde kalan ve yemek sonrası restoranlardan eğlenmek için toplandığı mekanı denebilir. Daha önce ayrı ayrı iskelelerde olan  Sess ve Arnavutköy Balıkçısı 2020 yazında aynı mekanı paylaşacak. Bu yıl pandemi sebebiyle en azından yazın ilk bölümünde gece yarısına kadar müzik yapılıyor olması, Sess’de de yeni bir düzen yapılmasına sebep olmuş. Mekanın iskele bölümüde hizmet verecek Arnavutköy Balıkçısı, ortada konumlanan bir bar ile enerjik bir restoran-bar olarak konumlanış. Böylece Sess’in sevilen müzikleri, Arnavutköy Balıkçısı’nın bilinen lezzetleri ve özel kokteyllerin bir arada sunulduğu bir akşam barı ortamı oluşturulmuş.

türkbükü

Arnavutköy Balıkçısı

Bu yıl kokteyle ekstra önem veren Sess, barında birçok imza kokteyli servis etmesinin yanısıra, kapanışın erken olması sebebiyle sevilen müziklerini de daha erken saatte giriş yapıyor. Arnavutköy Balıkçısı ise İstanbul’dan bildiğimiz sevilen lezzetleri ile Sess ile birlikte ortak kullandığı iskelede hizmet verecek.

Sess & Arnavutköy Balıkçısı Adres: Göktürkbükü mah, Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 377 59 77
sess

Sess Türkbükü

Maçakızı Türkbükü

Maçakızı, Bodrum’da eğlence anlayışına önemli etkide bulunmuş ve akşamüstü plaj partilerini (happy hour) başlatan ilk mekan olarak biliniyor. Maçakızı ilk olarak Bodrum’da pansiyon olarak açılıyor ve hemen ardından Torba’ya geçiyor. Türkbükü’ndeki otel-plaj konaklama, yeme-içme ve eğlence anlamında Türkiye’nin en ileri mekanlarından kuşkusuz. Her ne kadar bazen yüksek fiyatları ile anılsa da Maçakızı sunduğu ambiyans ile istikrarlı bir şekilde popülerliğini koruyor. Özellikle akşamüstü happy hour partileri meşhur olan mekanın, fine dining bir de restoranı bulunuyor. DJ’in müziğin ritmini arttırdığı saatlerde  plajdakiler ve happ hour için gelenlerle birlikte doğal bir parti ortamı oluşuyor. Plajına otel müşterisi harici limitli sayıda insan kabul eden Maçakızı’nda 2020 yılı için uygulanan harcama limiti 550 TL olacak. Barda sunulan kokteyller ise 135 TL olarak fiyatlanıyor.

maça kızı

Maça Kızı’nda menüler QR kodlarıyla okunabilecek

Maçakızı Adres: Narçiçeği Sokak, 48400 Göltürkbükü Bodrum/Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 311 24 00

Daze Türkbükü

Eski Maki oteli bilenler bilir, Maçakızı ile beraber Türkbükü mekanlar diyince akla ilk gelen işletmelerdendi. Sonrasında mekan, arsa sahibi tarafından No 81 Otel ismiyle işletilmek üzere açıldı. Otelin işletmecileri iskele bölümünü Daze adında bir resto-kulüp olarak faaliyete soktular. Daze Türkbükü fine dining bir mutfak iddası ile yola çıkarken, ilerleyen saatlerde gece kulübüne dönüyor. Kulüpteki genç misafir profili ve Türkbükü’nün mevcut kitlesi ise fine dining restoran projesinin, ne derece pratiğe dönüşebileceğini etkileyecek en önemli unsurlar olarak dikkat çekiyor. Plaj kısmı da bulunan Daze Türkbükü, plaja dışarıdan misafir almamakla birlikte, restoran bölümü otel misafiri olmayanlara da hizmet veriyor. Daze Türkbükü, Gece ise genç yaş ortalamasına hitap eden bir kulüp olarak devam ediyor. (Bu aralar doğal olarak 00:00 sınırlamasına takılıyor)

Daze Adres: Göltürkbükü mah. Keleşharım Cad. 104. Sok. No, D:6, 48483 Bodrum
Telefon: (0252) 377 61 05
daze

Daze Türkbükü

Çetimek Türkbükü

Son mekanımız sahilin sonundaki Çetimek, yerel bir balık lokantası. Türkbükü Liman caddesinin en ucundaki mekan, balıkçı barınağınının hemen yanında yer alıyor. Doğal ve sadece bir bahçe içerisindeki mekan, balıkçı teknelerinin üzerinden adeta Türkbükü’nün henüz keşfedilmemiş yıllarının fotoğrafını veriyor. Türkbükü’nin iddalı mekanlarınından sonra Çetimek, sade ve doğal tarzı ile adeta küçük bir Yunan adasında bir restorandaymışsınız hissi veriyor. Mezelerin 20-25 TL Çetimek’te, yerli kalamar porsiyonu 60 TL’den servis ediliyor. Balıkları, taze olarak teknelerden temin eden restoranın spesiyal ara sıcağı ise Soslu Çıtır Karides.

Çetimek Adres: Göltürkbükü, Liman Cd. No:57, 48483 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 377 63 53

çetimek

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.