Meyhane Modern Meyhane Nişantaşı-Beşiktaş

Tiraje Meyhane Nişantaşı

tiraje

Evet ne diyorduk en son, yeni nesil meyhaneler şehri kaplamaya son hız devam ediyor. Ne hikmetse de bu tarz mekanların en çok kendine yer bulduğu bölge de Nişantaşı oldu. Görünüşe göre sezon başında yazdığımız Nişantaşı meyhane savaşları yazımızı genişletmemiz gerekecek. Zira girişinde geçtiğimiz Mayıs ayında açılan Nişantaşı Glens’in olduğu Nish Palas otelin terasında, Tiraje Meyhane isimli bir mekan açıldı. Son dönem mekan yatırımlarının yeni nesil meyhaneler üzerine olmasının birden çok sebebi var aslında. Bunlardan en önemlisi fix menülü meyhane mutfağının gerek mutfak, gerek operasyon anlamında işletme için kolay olması. Diğer bir önemli sebep ise kuşkusuz, misafirin, yemek ve eğlenceyi tek mekanda çözebileceği ve sonunda ne ödeyeceğinini bildiği tarzda mekanlara olan artan talebi.

glens

Glens Teras

Tiraje Teras olarak da anılan mekanın bölgedeki meyhanelerden en büyük farkı hiç kuşkusuz manzarası. Aslında Türk mutfağı lokantası olarak anılması gereken bu tarz mekanlar, meze ağırlıklı olmaları ve yemek saati esnasında musuki müzik çalmaları sebebi ile Yeni nesil meyhane olarak anılıyorlar. Tabi Tiraje Nişantaşı, ilerleyen saatlerde 80 ve 90’lar çalmayı da ihmal etmiyor. Tiraje Meyhane Nişantaşı, Şef Bahadır Abul’un önderliğinde geleneksel meyhane mutfağına ait meze ve ara sıcakları özgün dokunuşlar ile hazırlayıp sunacak. İzmir Atom Kokoreç, Girit Ezmesi, Lakerda, Tahinli süzme yoğurt eşliğinde Yaprak Ciğer  beyaz şarap, kiraz domates ve taze baharatlarla harmanlanan Kalamar Sote restoranın spesiyal bazı tabakları arasında. Bakalım Tiraje, tecrübeli rakipleri Chef Mezze, Duble Meze, Rana Meyhane ve Firuze Beyoğlu ile rekabette nasıl bir performans gösterecek?

Tiraje Meyhane Adres: Abdi İpekçi Caddesi, No. 12, PK. 34367 Nişantaşı / İSTANBUL
Telefon: 0212 803 77 77

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.