Kapanan Mekanlar

Suare Nişantaşı (Kapandı)

Abdi ipekçi caddesi denince akla şık mağazalar ve popüler mekanlar gelir hiç kuşkusuz. Ünlü markalar ile dolu lüks cadde yıllarca önemli mekanlara ev sahipliği yapmıştır. Nişantaşı’nda ki cadde 2018 yılında yeme-içme dünyasına ve gece hayatına 2 mekan daha katılıyor. Bu mekanlardan Suare Nişantaşı, butik canlı müzik konsepti ile Mart ayının ilk günlerinde kapılarını araladı. Nişantaşı’ndaki mekan, yepyeni bir mekan olmakla beraber, son dönemin denenmiş ve tutmuş, sevilen unsurlarını bir araya getiriyor. Biber Barın olduğu binanın ikinci katına açılan Suare Nişantaşı, adresini çok belli etmeyen ve rezervasyon ile girilen, gizli canlı müzik mekanlarından birisi olacak.


Ne zaman Gidilir?

Suare Nişantaşı, şimdilik Salıdan, Cumartesiye haftanın 5 günü açık bir mekan. Program gece 00:30 civarı başlayıp, sabaha karşı 3:00 civarına kadar devam ediyor. Mekanda her gece farklı bir grup var ve bu gruplar Suare’nin sosyal medya hesaplarından ilan ediliyor. Son dönem oldukça revaçta olan bu tarzdaki mekanların sevilen müzisyenlerinden, Aybüke, Gökhan Güneş, Güntaç Özdemir gibi isimler, Suare’nin müzik takviminde yerini alan bazı isimlerden. Açılış tarihi itibarı ile Suare’nin müzik programı aşağıdaki gibi şekillendi.

Suare Nişantaşı Canlı Müzik Programı (Değişkenlik gösterebilir)
Çarşamba: Aybüke Albere
Perşembe: Sinan Güleryüz
Cuma. Ceren Akın
Cumartesi: Uğur Etiler

Ne Giyilir?

Suare Nişantaşı, yüksek tavanlı, şık dekore edilmiş yaklaşık 50 kişilik butik bir gece kulübü. 2 adet oturmalı bölümü olmakla beraber Mekan çoğunlukla stant düzeninden oluşuyor. Odak noktada eğlencenin olduğu mekanın giyim kodu Chic & Sexy olmakla beraber uzun süre ayakta durma ve dans edileceğini düşünerek rahat bir ayakkabı seçilebilir. Şık, eğlenceli ve rahat bir mekan olarak tarif edilebilecek Suare’de Spor/Şık giyim tarzı da alakasız kaçmayacaktır.

Ne Kadar Ödenir

Canlı müzik mekanların bazılarında görülen  “müzik ücreti” Suare’de 100 TL olarak belirlenmiş.  Stant ve 2 adet locadan oluşan mekanda şişe açmanız halinde, müzik ücreti yansıtılmıyor ki, özellikle 3-4 kişilik gruplar için, bütün gece mekanda geçecekse daha mantıklı bir seçenek. Loca fiyat bilgilerinin işletmeden alınabileceği mekanda, üst segment ağır alkol şişe fiyatı 1.000 TL olarak belirlemiş.

Suare Nişantaşı Adres: Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Cd. No:36, 34367 Nişantaşı/Şişli/İstanbul
Telefon: (0555) 096 3435

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."