Canlı Müzik Etiler-Boğaz

Shelby Etiler

Etiler’deki eski Nispet’i bilenler hatırlar, mekan yıllarca canlı müziğin en önemli adreslerinden birisi olmuştu. Bence de mekan konumu ve atmosferi ile sanki canlı müzik mekan olmak üzere yaratılmış gibiydi. Hatta çok kere mekanın en azından hafta içi günlerde bir jazz club olarak hizmet ettiğini hayal etmiştim. Geçen sene gece hayatının sevilen işletmecileri Selma ve Leyla Şeşbeş tarafından alınan mekan, üst katı Şeşbeş ve eskiden Nispet olan alt bölümü Sinn olarak işletilmekteydi. Şeşbeş konseptine devam etmek kaydıyla, elektronik müzik üzerine bir kulüp olan Sinn, bu sene kış itibarı ile Shelby Etiler olarak canlı müzik bir mekana dönüştü. Adını fenomen otomobil modeli Shelby’den alan mekan, dekorunda 40’li yıllar Amerika’sının temasını işlerken, hatta bir de antika araba kullanmış.

shelby

Hızlı bir program ile başlayan Shelby Etiler, an itibarı ile Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar olmak üzere haftanın 4 günü canlı müzik performanslara ev sahipliği yapıyor. Pazar günleri Yol Project’in çıktığı mekan, Aybüke Albere, Su Soley gibi müzisyenlere sahnesinde yer verecek. Sahne önü stant düzeni ile misafirlerini ağırlayan mekan, arka tarafında ise oturmalı düzen localar sunuyor. Şişe açılması halinde müzik ücreti almayan mekan, bar misafirlerinden 50 TL müzik ücreti alıyor. Dekorasyon, atmosfer ve keyifli etkinli programı ile Shelby, 2020 senesinin renkli mekanlarından birisi olacağa benzer. Mekanın canlı müzik programını buraya tıklayarak instagram hesabından öğrenebilirsiniz.

Shelby Adres: Etiler, Nispetiye Cd no:60/c, 34337 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0552) 358 20 92

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."