Kapanan Mekanlar

Setup Kabataş

setup

Setup kabataş, Covid 19 sebebiyle verilen aradan sonra, 1 Haziran Pazartesi haftası, Turizm bakanlığının açıkladığı hijyen ve sosyal mesafe kuralları (bilgi için tıklayın) ile birlikte tekrar açılıyor.

Kabataş set üstü manzaraya karşı apartmanları ile herkesin yaşamında bir dönem oturmak isteyeceği kült bölgelerden birisidir. Set üzerindeki apartmanlar İşyerleri kadar, ikamet edenleri ile bir anlamda bölgenin mahalle olmasını sağlar. Bundan yaklaşık 5 yıl önce açılan Setup Kabataş, mahallenin kafesi formatıyla bölge insanına hizmet vermeye başladı. Devamında ise mekan, dışarıdan gelen insanların da keşfetmesiyle, birçok dekorasyon değişikliğinden geçerek, popüler bir brasserie-bar haline dönüştü. Bu dönemde bölgenin potansiyelini anlayan işletmecileri, bir adet pizza ve burger konseptli, bir tanede Deli Meyhane (2 senen sonunda kapandı) isimli mekan açtı. Setup kabataş’ın mahalle barı ortamından, popüler bir mekana dönüşmesinde ise kuşkusuz etkileyici boğaz manzarası yatıyor.

setup

Setup Kabataş’ın en keyifli tarafı arnavut kaldırmalı dar sokağının karşısına atılmış masalarda manzaraya karşı oturmak kuşkusuz. Özellikle gün içinde set üzerinden, şehrin akışını izlemek gerçekten mekanın en ürettiği en büyük değer. Pazar günleri ise Setup Kabataş, kahvaltıdan, akşamüstü barına dönüşen keyifli bir gün vaat ediyor. Geniş bir kahvaltı menüsü sunan mekanın 2 kişilik kahvaltı tabağı 85 TL (içecek hariç) servis edilirken, favorilerden Egg Bendecit Somonlu 36 TL, Egg Benedict Dana Kavurmalı 44 TL‘den servis ediliyor. Mekanın genel menüsü ise Brasserie-barlarda son dönem sık gördüğümüz Akdeniz mutfağının, sokak lezzetleri ve Türk mutfağından birkaç yemek ile zenginleştirilmiş hali olarak ifade edilebilir. Menüden birkaç örnek vermek gerekirse; Enginar Ristto 38 TL, Dana Kaburga 72 TL, Levrek Taco 32 TL’den servis ediliyor.

setup

Mekanındaki İçecekler ise şaraplar 150 TL’den başlarken, Americano 13 TL, kokteyller 55-65 TL arası servis ediliyor. Hesap esnasında %10 servis ücreti eklenmesi ise mekanın çoktan mahalle barı çizgisinden çıktığını gösteriyor.

Setup Adres: Ömer Avni Mahallesi İnebolu Sokak No 9/15, Setüstü Kabataş
Telefon: (0212) 251 09 08

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.