İtalyan Mutfağı Plaj

Serafina Mare Bodrum

serafina
Yazan: Bora Sarısu

Serafina, İtalyan mutfağı üzerine menüsüyle Akmerkez’deki şubesinde gün boyu hareketli bir mekan olmayı başarmıştı. Aslında Serafina birçok farklı ülkede 33 şubesi olan bir New York markası. Geçen sene Bodrum’a Serafina Mare ismiyle yazlık mekanın açan mekan, konum olarak bakir olarak tanımlanabilecek Küçükbük koyunu seçti. Yıllarca Muhtar’ın yerinde koyun duru güzelliğini yaşamış biri olarak, büyüyen Gündoğan gerçeğinden çevre koyların uzak kalamayacağı aşikardı doğrusu. Açıkçası Küçükbük’teki ilk modern plajın, yaş ortalaması yüksek kitleye hitap eden bir mekan olması koyun huzurlu ortamı adına olumlu bir durum. (Happy  hour adı altında akşam üstü bangır bangır müzik yapan bir Türkbükü mekanı geldiğini düşünsenize…) Zira bu bölgedeki denizin keyfini, konforlu bir ortamda yaşamak için Serafina Bodrum, önemli bir açığı da kapatmış denebilir.

serafina

Serafina İtalyan mutfağını temsil eden özellikle pizzası (özel fırını sebebi ile) ünlü bir restoran. Gündüz plaj olarak hizmet veren Serafina Bodrum, akşam keyifli bir restorana dönüşüyor. Global olması sebebi ile belli standartlar dahilinde hareket eden restoran, kullandığı malzemenin seçiminde oldukça özenli davranıyor. (Mesela benim ziyaretim sırasında Port Rico Serafina’nın müdürü açılış çalışmalarına katılmıştı) Günlük 250 TL harcama limiti ile girilebilen Serafina Bodrum, haftanın 7 günü 10:00-02:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Akşam üstü itibarı ile müziğin moda sokacak şekilde hafifçe yükseldiği mekanda bazı akşamlar Ali Sayar müzik yapıyor.Akşam üstü içkisi için ziyaret edilebilecek Serafina Mare, iyi bir İtalyan deneyimi için de akşam yemeğinde ziyaret edilebilir.

reztoran logo

Rezervasyon İçin Tıkla

⬆️

Serafina Mare Rezervasyon İçin Tıkla
Serafina Mare Adres: Küçükbük Sahil Şeridi Küme Evleri No:1 Seba Gliss Rezidans Gündoğan, Bodrum
Telefon: 0532 211 13 13

http://serafinaturkiye.com/indexmare.html

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.