İtalyan Mutfağı Maslak-Levent

Serafina Kanyon

serafina

Serafina paket servis bilgileri aşağıda

ilki Akmerkez’de açılan dünyada 33 şubesi bulunan İtalyan markası Serafina, ikinci şubesini eskiden Kanyon Escale’in olduğu yere açtı. Aslında Serafina ikinci denemesini Vadi İstanbul’da yapmış ancak istediği sonuçları alamamıştı. Türkiye’de büyüme arzusunda olan grup, Akmerkez’deki sevilen şubenin ardından, gündüzleri bölgenin yeme-içme ve sosyalleşme anlamında cazibe merkezi olan Kanyon’u seçti. Her ne kadar son dönem özellikle üst profil mekan anlamında bayrağı Zorlu Center’a bırakmış olsa da, özellikle öğle servisi Kanyon’da yoğun geçiyor. Bu anlamda Serafina Kanyon, alış veriş merkezine genel anlamda renk katmasının yanısıra, akşam hareketliliğine katkısı asıl performansı belirleyen unsur olacak.

escale

Mutfağın başında Şef Dilaver Göktaşı’ın olduğu Serafina Kanyon menüsünde İtalyan mutfağının klasiklerini sunuyor. Başlangıçlardan Polpo Burrosa – Baharatlarla pişirilmiş tereyağında ahtapot- (99 TL), Bresaola (105 TL) Filet mignon tartar (75 TL) sunulurken, ithal ürünlerden oluşan bir peynir tabağı mevcut. Geniş bir salata bölümü olan restoranın menüsünde şampanya soslu fasulye taneleri, Avakado, karides, roka ve kiraz domatesli Avacados San pietro (94 TL) ve enginar salatası Carciofi Parmigiano (88 TL) öne çıkan tabaklar arasında. Ev yapımı makarnaların yine geniş yer tuttuğu menüde restoranın spesiyal siyah trüf mantarlı pizzası Turtufo Nero (160 TL) denenebilir.  Ana yemek olarak ise çıtır pırasa ve kök sebze ile servis edilen Dil balığı Fileto (120 TL), yumuşak polenta ve sebzeler ile servis edilen kontrfile Straccetti di Serafina (120 TL) favori tabaklar arasında sayılabilir.

serafina

Serafina Eve Sipariş İçin Tıkla
Adres: 1, Levent Mahallesi, Büyükdere Cd. Kanyon AVM No:185, 34330 Şişli/İstanbul
Telefon: (0212) 353 0011

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."