Etiler-Boğaz Şef Restoranı Steakhouse

Scarlet Steakhouse Etiler

Etiler’de son dönem en çok açılan mekan tipi olan steakhouse restoranlara bir yenisi daha eklendi. 2017 Mart ayında Nusret’in tam arkasına açılan Scarlet, bölgedeki 6. steakhouse oldu. Günaydın ve Nusret’in açtığı yoldan ilerleyen ve çoğu Günaydın çıkışlı kasap-işletmecilerin baş rolde olduğu mekanlar, yeni oluşan steakhouse pazarından hedefledikleri misafiri çekmeye çalışıyorlar. Özellikle Nusret’in Arap turist tarafından dolduruluyor olması, bölgedeki yeni mekanlara Türk tüketiciyi kendine çekmek için bir şans tanıyor. 2017 bahar aylarından açılan Scarlet steakhouse, şık dekorasyonu ve görkemli barı ile diğer mekanlardan ayrışmayı hedefledi. İlk başlarda oldukça ilgi gören mekan, şimdilerde eski popülerliğinden bir miktar uzaklaşmış durumda.

Scarlet steakhouse şık ortamı ile dikkat çekiyor

Ne yenir, Ne içilir?

Scarlet, dekorasyonu ve atmosferi ile diğer Steakhouse restoranlardan farklı olsada, menü anlamında oldukça benzeşiyor. Bu tarz restoranların en büyük sorunu da sanırım menü ve sunumları anlamında çok benzer olmaları. Arada çıkan spagETti, Et sushi gibi yaratıcı fikirler de hemen rakipler tarafından menülere ekleniyor. Ayrıca Bu restoran tipinde, kendini geliştirmiş garsonlar, bazı yemekleri masada özel sunumlar ile servis ediyorlar. Scarlet Etiler’de özellikle özel sunum ile gelen Steak Asada’yı  (dana kaburga) deneyebilirsiniz. Ayrıca başlangıç olarak Et sushi (steak sushi) ve Brezilya döneri (churrascaria) mekana özel lezzetler. Ana yemek olarak Asada’ya alternatif olarak meneüdeki herhangi bir steak tabağını seçebilirsiniz.

scarlet

Scarlet’ın barı sadece rakiplerine göre değil İstanbul’daki birçok şık restoranın barından iddialı denebilir. Son dönem kokteyl modasına kayıtsız kalmayan Scarlet, görkemli barında mekana özel kokteyller sunuyor. Hatta mekan açıldığında bir süre bahçeden yetişen taze ve doğal malzeme kokteyllerin yapımında da kullanmıştı. Acı ile aranız iyiyse eğer, Makler Scarlet Etiler’in ön plana çıkan kokteyllerinden birisi olarak denenebilir.

steakhouse

Ne zaman gidilir?

Scarlet Etiler, sabah 12:00 itibarı ile açılan ve gün boyu açık olan bir restoran. Mekan, öğle servisi için hazır olmakla birlikte, şık dekorasyon, insanı daha çok akşam yemeğine yönlendiriyor. Mekanın büyükçe barı ve salonun ortasındaki DJ kabini ise hafta sonları geceye hazırlık için, Scarlet’ın oldukça uygun bir mekan olduğunu söyletiyor. Hafta sonu akşam servisi, mekanın en çok tercih edilebilecek zaman dilimi denebilir.

Scarlet etiler

Ne giyilir?

Mermer masaları ve kadife perdeleri ile şık bir atmosfere sahip Scarlet, misafirlerine sunduğu ortamın karşılığı olarak şık giyim tarzını hak ediyor. Mekanın Etiler de olması, yemek öncesi barı olması ve fiyat politikası da şık giyim tercihini destekleyen diğer unsurlar olarak göze çarpıyor.

Scarlet'da bar ve kokteyller oldukça önemsenmiş

Scarlet’da bar ve kokteyller oldukça önemsenmiş

Kim kim gidilir?

Scarlet steakhouse, hafta içi hem öğle servisinde, hem de akşam servisinde iş yemeği için uygun bir mekan. Mekanın şık atmosferi ise, akşam servisinde özel gün yemekleri için oldukça uygun bir ortam sağlıyor Hafta sonları ise daha enerjik bir atmosfere dönüşen Scarlet Etiler, arkadaş grubu, kutlama ve yine özel gün yemeği için tercih edilebilir.

Scarlet'ın üst katında bulunan özel odalar iş yemekleri için oldukça uygun

Scarlet’ın üst katında bulunan özel odalar iş yemekleri için oldukça uygun

Ne kadar ödenir?

Scarlet’in menüsü bölgedeki steakhouse restoranlar ile üç aşağı, beş yukarı aynı. Nusret’den %15 civarı düşük olan fiyatları, Gürkan Şefe göre aynı oranda yüksek. İçeceksiz olarak düşünüldüğünde kişi başı ortalama 150 TL olarak düşünülecek hesap, seçilecek içkiye göre şekillenmekte. Kokteyllerin 45 TL civarı olduğu mekan da seçilecek şarap hesabı etkileyecek önemli bir faktör. Bu mantıkla, öğle yemeği 200 TL, hafta içi akşam yemeği 275 TL, hafta sonu akşam yemeği 325 TL ortalama kişi başı harcama olarak beklenebilir.

Scarlet Adres: Etiler Mahallesi, Seher Yıldız Sk. No:3, 34337 Beşiktaş
Telefon: (0212) 265 52 65

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."