Maslak-Levent Pub-Gastro Pub Sanayi Restoranları

Sanayi 1A

sanayi 1a

Bildiğimiz üzere Maslak Oto Sanayi’nin içerisinde son yıllarda pek çok mekan açıldı. Burası yavaş yavaş, gelip zaman geçirilebilecek, lezzetli bir yemek veya kahve içilebilecek bir cazibe alanına dönüştü ki; Sanayi 1A ile birlikte buranın bence daha da ilgi çekici hale gelmesi içten bile değil. Şahsi düşüncem herkesin mahallesinde de böyle bir mekanın olmasını isteyeceği yönünde; ama Sanayi 1A’nın ilgi çeken yanlarından biri de evinizden uzakta bir Sanayi’de oluşu belki de. Yüksek tavanı, geniş, ferah ortamı ve çalan müzikler burada saatlerce vakit geçirme isteği yaratıyor; ama tabi ki Sanayi 1A’nın asıl alametifarikası bira çeşitleri.

sanayi 1a

Ülkemizdeki butik biralardan, yerli olmayan biralara kadar birçok çeşit burada bizi beklerken duvarda asılı minik resimler ile de tercih edeceğimiz biraların alkol oranları yazıyor. Bu anlamda damak zevkinize uyacak birayı seçmek de epeyce kolay olduğu gibi, sorduğunuzda size fazlasıyla yardım da ediliyor bu konuda. Özellikle çoğu yerde görmediğim yerel biraları görmek açıkçası beni memnun ediyor. Şimdilik 13 çeşit var, ay sonuna kadar 16 çeşit olacak musluklardan akan biralar içerisinde. 3 Kafadar, 2. Köprü (Edirne’den), Antiochs (Hatay’dan) Okto ve Torch biraları mevcut. Gara Guzu’yu da unutmayalım tabi. Bununla birlikte klasikçilerdenseniz Efes de fıçıdan içilmek üzere yerli yerlinde. Fıçı biraları 20 CL veya 40 CL olarak sipariş edebiliyorsunuz. Buraya gelmişken tavsiyem; biralardan 20 CL söyleyerek birkaç farklı birayı tadıp deneyimlemek. En güzeli böylesi bence. Tüm bu fıçı biralarla birlikte yerli ve yabancı bazı şişe biraları bulabilmek de mümkün.

sanayi 1a

Akıllarda yemek ile ilgili sorular olduğuna eminim. Burada yalnızca çerez ve cips bulunuyor bira eşlikçiklileri olarak; ama en güzel özelliklerinden biri çevredeki tüm restoranlardan paket servisi ile yemek sipariş edebilmenize, hatta yemeğinizi evden getirmenize dahi imkan tanıyor olmaları. Sanayi 1A’ya fazlasıyla yakın olan Markus’tan patates, humus gibi ufak atıştırmalıklar sipariş etmek en mantıklısı; ama Maslak bu anlamda fazlasıyla geniş bir seçenek skalası da sunuyor. Ben zaten yalnızca bira içmeye geldim diyorsanız zaten böyle bir ihtiyacınız yok demektir. Zira bira çeşitleriyle dahi doyuyor insan. Bira seven, rahat edebileceği, güzel müzikler dinleyip uzun uzun zaman geçirebileceği bir yer arayanların bu ‘’Mayalı İçecekler Atölyesi’’ni en yakın zamanda ziyaret etmesini öneririm. Sanayi 1A tam Müdavimi oluncak bir mekan!

Adres: Maslak, Atatürk Organize Sanayi Sitesi, 1. Sk. No:1, 34485 Sarıyer/İstanbul
Telefon: (0536) 301 08 34

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.