Kapanan Mekanlar

Salon Angie İstanbul

angie

Bebek’teki canlı müzik mekanı Angie bu sezon, ana binası başka bir markaya verildiği için bir türlü açılamamıştı. Sonrasında yine D-ream grubuna ait Etiler Fenix beklediği performansı gösteremeyince, sezon ortasında kapandı. Böylece Angie, Bodrum’a taşınmadan önce İstanbul’da program açacağı mekanı bulmuş oldu. Bu vesileyle, Şubat ayı itibarı ile Salon Angie İstanbul, Etiler’de eski Fenix’in olduğu yerde, kendisiyle özdeşleşen müzik gruplarından oluşan bir takvimle misafirlerini ağırlamaya başladı.

fenix

Ne Yenir Ne İçilir?

Bebek Angie, bir dönem sunduğu atıştırmalıklardan sonra, yemek servisini kesmişti. Etiler’deki mekan ise, Fenix’ten kalma tam teşekküllü bir mutfağa ve ekibe sahip olması sebebiyle, bir yemek menüsü ile karşımıza çıkıyor. Tabi mekanı geç saat dolma karekteri olması sebebiyle, yemek saatinde insanlara cazip bir ortam sunma adına, erken saat bir müzik grubu daha koymuş. İçki olarak ise canlı müzik bir gece kulübüne göre göreceli iddalı kokteylleri olan Salon Angie’de, kişi sayısına göre şişe de açılabilir.

Bebek Angie’den bir görüntü

Ne Zaman Gidilir?

Salon Angie, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi, günlerine koyduğu müzik programı ile bir giriş yapmış oldu. Sonrasında talebe göre gün sayısını artabileceği mekan, rezervasyon ile misafirlerlerini kabul ediyor. Ancak, rezervasyon konusu biraz karışık. Son dönem yaygınca gördüğümüz “speakeasy” tarzı bir mekan olan Salon Angie’ye sağlıklı rezervasyon yapmanın en kolay yolu, işletmecilerini aramak veya instagram hesabından mesaj ile ulaşmak olacaktır. Öncelikle kendi kitlelerine hizmet verme fikriyle yola çıkan bu mekanlar çoğu zaman kendi resmi hesaplarında belirtilen telefonlara cevap vermeyebiliyor. Bu anlamda mekana bir ziyaret yaptıysanız, daha sonrası için kontak numaraları almanız tavsiye olur.

fenix

Angie’nin canlı müzik takvimi anlamında kaldığı yerden devam ediyor denebilir. Hatırlanacağı üzere Evrencan Gündüz, Müjde Kızılkan, Su Soley, Zeynep Bastık, Alya, Baran Bayraktar gibi müzisyenler genelde mekanda sahne alan isimler olmuştu. Yine en güzeli, mekanın sosyal medyasını takip ederek bilgi almak ve gerekirse DM ile rezervasyon yapmak olacaktır.

Salon Angie İstanbul müzik programını aşağıdaki şekilde başlattı

Çarşamba Bengü Beker

Perşembe: Alya

Cuma: Baran Bayraktar

Cumartesi: Aybüke Albere

Ne Kadar Ödenir?

Salon Angie İstanbul, eskiden olduğu gibi misafirlerinden canlı müzik ücreti almayacak. Yani mekanı ziyaret edenler, sadece içtiklerini (yemeğe gidenler, yediklerini) ödüyor. Kokteyllerin 70 TL civarı olduğu mekanda şişe fiyatları 1200 TL civarı fiyatlanmış

Salon Angie Adres: Etiler, Nispetiye Cd, 34340 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0549) 328 20 20

 

 

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."