Kapanan Mekanlar

Sait Yalıkavak Marina

sait

Sait Yalıkavak, 2000 yılında açıldığı tarihten itibaren, keyifli atmosferi ile Yalıkavak bölgesinin önemli balık restoranlarından biri oldu. Kışın şömine yanan salonunda, yazın çiçeklerle kaplı bahçesinde hizmet veren işletme, otantik atmosferi ile simgesel bir Yalıkavak mekanı olarak anıldı. Karı-koca ve çoçuklar tarafından işletilen restoran, aile işletmesi kimliği ile de önemli miktarda kentli müdavim kitlesi elde etti. Sait Balık, bir aşamada restorancılık işine giren Ferit Şahenk’in kurduğu D-ream adlı şirketi tarafından satın alındı (ortaklık yapıldı). Şirketin aldığı ilk markalardan olan Sait Balık, önce Yalıkavak’taki şirin ve dokusu olan mekanını kapattı. Ardında da Bodrum merkez (kapandı) ve Yalıkavak Marina’daki şubeleri açıldı.

sait

Sait Yalıkavak Marina her ne kadar bölgenin doğal güzelliklerini sergilemekten uzaksada sezonda oldukça ilgi gören bir restoran. Sevilen mezeleri ve kurutmadan pişirerek sunduğu balıklarıyla Sait, birçok müdavime sahip. Yaz boyunca marina da olan teknelerden gelenlerle birlikte şık ama biraz yapay bir ortamda hizmet veriyor. Sait Yalıkavak’ı kişi başı ortalama 500-700 TL arası fiyat beklentisi ile ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Yalıkavak Marina İçi, Çökertme Cd. 48990 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 385 53 86

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.