BODRUM-ÇEŞME Karma Dünya

Sail Loft Gündoğan

sail loft
Yazan: Yeşim Can

Yaklaşık 18 sene içinde Gündoğan çok ama çok değişti. Küçücük köy, oldu mini bir kasaba. Bu arada bölge, yaz ayları boyunca özellikle Temmuz ve Ağustos ayların de artan yoğun bir yazlıkçı kitlesine sahip. Gündoğan bu değişimden geçerken, restoranların çoğu yıllardır birbirine benzer olan tarzlarını sürdürmeye devam ediyor. Ama Bu sene tatil beldesinin en eskilerinden Sail Loft’un tarzında önemli değişiklikler var. Uzun bir süre mevcut halini koruyan mekan, son dönemin popüler tarzı olan, canlı müzik konseptine doğru kaymış. Hatta eski zamanlarından çok sevdiğimiz mekan olan Gündoğanda’ki Zeze’yi de anımsatmıyor değil. Kapandıktan sonra çok özlemiştik kaliteli müzik ve keyifli atmosferini! Belki de bundan sonra Sait Loft bu boşluğu dolduracak…

sailloft

Sail Loft, canlı müzik geceleri oldukça kalabalık

Sait Loft Gündoğan’ı 5 Klasik sorumuzda inceleyelim

Ne Yenir, Ne içilir?

Sait Loft Gündoğan, gündüzleri sörf okulu, akşamları da sahil barı konseptinde işleyen bir mekan. Son 2 yıldır işletme bazı geceler canlı müzik programı da yapmakta. Gün boyunca iskelesi plaj olarak kullanılan mekan, akşam üzeri itibarı ile balık restoranının bol olduğu bölgede atıştırmalıklar ile takılınabilecek keyifli bir bara dönüşüyor. 2018 yazına girerken menüsünde önemli değişiklikler yapan Sait Loft, akşamları müdavimlerini meze ağırlıklı bir menü ile karşılıyor. Biz ise, eski usul devam ederek genelde, Kavurmalı Pizzasını bir salatayla beraber, şarap eşliğinde paylaşmayı tercih ediyoruz.

sail loft

Sait Loft Gündoğan, gündüzleri odun fırınından çıkma pizzaları ve sevilen hamburger çeşitleri ile plaja uygun bir mutfak sunuyor. Akşam ise mekan meyhane mutfağından derlemeleri set bir menü olarak sunuyor. Plaj saatlerinin keyifli içkisi, greyfurtlu kokteyl Gin Chaka mekanın akşamüstü itibarı ile yükselen enerjik ortamında doğru bir seçim olacaktır. Klasiklerden Margarita da Sail Loft ile özdeşleşmiş kokteyllerden bir Tanesi durumunda..

sail loft

Ne Zaman Gidilir?

Gündoğan’ın alternatifsiz mekanı Sail Loft, gündüz saatlerinde sörf okulu olarak hizmet veriyor. Günün erken saatlerinde sporu sevenlerin ve öğrenmek isteyenlerin uğrak adresi olan mekan, akşamüstü itibarı ile cool bir bara dönüşüyor. Eskiden Sail Loft akşam Arda’nın ve profesyonel DJ arkadaşlarının müzik yaptığı bir mekan iken son 2 yıldır, bazı geceler canlı müzik programları yapmaya başladı. Dolayısıyla genelde bizim yaptığımız gibi, mekana evden gidiyorsanız, o günkü etkinliği öğrenip hatta yer ayırtıp gitseniz sizin için çok daha faydalı olur. Yoksa aşırı kalabalıktan rahatsızlık duyabilirsiniz. Sail Loft’da sık program yapan müzik grupları: Jabbar, Deniz Sipahi, Four in the Pocket, Six Pack DJ’ler ise: Yakuza, Kiwi, Arda Önen olarak sayılabilir.

sail loft

Ne Giyilir?

Sail Loft, sörf-bar konseptinde bir mekan olarak sade dekorasyonlu ve sporun ön planda olduğu bir mekan olarak tasarlanmış. Sörfçü ruhu mekanın akşam barında da kendini hissettiriyor. Sail Loft, canlı müziğe başladığı geçen senenin ardından, bu sene önemli ölçüde kabuk değiştirmiş. Mekanın eski müdavimleri ve popülerleşmesi ile birlikte gelen kitle, önceki senelerden farkılı bir atmosfer oluşturuyor. Sail Loft çok fazla tatil havasından ve plaj atmosferinden kopmadan hoş ve tarz, ama spor giyinilecek bir mekan. çok abartmamalı derim!

Kim Kim gidilir?

Sail Loft Gündoğan’da birçok aile gün içinde çocuklarını sörf ve yelken derslerine taşırken, spora meraklı bilinçli ve hoş bir gençlik kitlesi günü mekanda geçiriyor. Geçen sene başlayan ve bazı gecelere konan canlı müzik uygulaması, daha önce var olan cool dj müziklerinin önüne geçmiş bu yıl! Bu nedenle belli bir saatten sonra gelen kitlenin yaş ortalaması bir miktar küçülmüş gibi gözüküyor. Sail Loft, canlı müzik dinlemeye gelen eğlence odaklı bir kitleye hitap etmeye başladıkça, daha çok şişe açılan stant düzeni, mekanda hakim oluyor. Yine de mekan, Bodrum tatiline, “yapılacaklar listesi” ile çıkanlar için kaydedilmesi gereken bir alternatif durumunda.

sailloft

Ne Kadar Ödenir?

Sail Loft Gündoğan, meyhane temalı yeni mutfağını set bir menü olarak sunuyor. Meze ve arasıcaklardan oluşan bu menü içecek hariç 75 TL olarak fiyatlanıyor. Canlı müzik olan gecelerde herhangi bir müzik ücreti almayan mekan, 800 TL ortalama fiyat ile ağır alkol şişe açıyor. Mekanın kokteylleri ise 50 TL olarak fiyatlanıyor.

Comments

comments

Yeşim Can

Yeşim Can, reklamcılık sektöründe uzun yıllar çalışmış olup, mekanlar ile ilgili müdavimde yazmaktadır

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.