Bodrum Dünya Mutfağı Plaj

Sail Loft Gündoğan

Yaklaşık 20 sene içinde Gündoğan çok ama çok değişti. Küçücük köy, oldu mini bir kasaba. Bu arada bölge, yaz ayları boyunca özellikle Temmuz ve Ağustos ayların de artan yoğun bir yazlıkçı kitlesine sahip. Gündoğan bu değişimden geçerken, restoranların çoğu yıllardır birbirine benzer olan tarzlarını sürdürmeye devam ediyor. Bu sene 20. yılını kutlayacak olan Sail Loft ise gündüzleri surf bar akşamları ise Gündoğan’ın toplanma mekanı olarak faaliyetine devam edecek. Geçtiğimiz sezondan itibaren canlı performanslara ağırlık veren Sail Loft, bu yaz Jazz temalı happy hour’lara ağırlık verecek.

sailloft

Sail Loft, canlı müzik geceleri oldukça kalabalık

Sait Loft Gündoğan’ı 5 Klasik sorumuzda inceleyelim

Ne Yenir, Ne içilir?

Sait Loft Gündoğan, gündüzleri sörf okulu, akşamları da sahil barı konseptinde işleyen bir mekan. Son 2 yıldır işletme bazı geceler canlı müzik programı da yapmakta. Gün boyunca iskelesi plaj olarak kullanılan mekan, akşam üzeri itibarı ile balık restoranının bol olduğu bölgede, ortaya paylaşımlı yemekler ile takılınabilecek keyifli bir bara dönüşüyor. Sait Loft Gündoğan, gündüzleri odun fırınından çıkma pizzaları ve sevilen hamburger çeşitleri ile plaja uygun bir mutfak sunuyor.

sailloft

2019 yazına girerken menüsünde önemli değişiklikler yapan Sait Loft, akşamları müdavimlerini meze ağırlıklı bir menü ile karşılıyor. Bu mezeler, Safranlı Susamlı Levrek, Kişnişli Uskumru gibi özgün tabaklar ile Köpeoğlu, Atom gibi klasiklerin bir arada olduğu bir menüde sunuluyor. Ana yemek mefhumun yaygın olmadığı meyhane mutfağında olduğu üzere Ahtapot Izgara, İskorpit Kavurma, Karidesli Levrek Sarma gibi ara sıcak ötesi tabaklar olarak menüde yerini almış. Plaj saatlerinin keyifli içkisi, greyfurtlu kokteyl Gin Chaka mekanın akşamüstü itibarı ile yükselen enerjik ortamında doğru bir seçim olacaktır. Klasiklerden Margarita da Sail Loft ile özdeşleşmiş kokteyllerden bir Tanesi durumunda..

Ne Zaman Gidilir?

Gündoğan’ın alternatifsiz mekanı Sail Loft, gündüz saatlerinde sörf okulu olarak hizmet veriyor. Günün erken saatlerinde sporu sevenlerin ve öğrenmek isteyenlerin uğrak adresi olan mekan, akşamüstü itibarı ile cool bir bara dönüşüyor. Eskiden Sail Loft akşam Arda’nın ve profesyonel DJ arkadaşlarının müzik yaptığı bir mekan iken son 2 yıldır, bazı geceler canlı müzik programları yapmaya başladı. Dolayısıyla genelde bizim yaptığımız gibi, mekana evden gidiyorsanız, o günkü etkinliği öğrenip hatta yer ayırtıp gitseniz sizin için çok daha faydalı olur. Yoksa aşırı kalabalıktan rahatsızlık duyabilirsiniz. Sail Loft’da sık program yapan müzik grupları: Jabbar, Deniz Sipahi, Four in the Pocket, Six Pack DJ’ler ise: Yakuza, Kiwi, Arda Önen olarak sayılabilir.

sail loft

Ne Giyilir?

Sail Loft, sörf-bar konseptine uygun olacak şekilde, olarak sadeliğin ve sporun ön planda olduğu bir mekan olarak tasarlanmış. Sörfçü ruhu mekanın akşam barında da kendini hissettiriyor. Sail Loft, canlı müziğe başladığı geçen senenin ardından, bu sene önemli ölçüde kabuk değiştirmiş. Mekanın eski müdavimleri hala Sail Loft’da boy göstermekle beraber, sahne alan gruba göre, yeni misafir profili de mekanda görülmekte. Sail Loft çok fazla tatil havasından ve plaj atmosferinden kopmadan hoş ve tarz, ama spor giyinilecek bir mekan. çok abartmamalı derim!

Kim Kim gidilir?

Sail Loft Gündoğan’da birçok aile gün içinde çocuklarını sörf ve yelken derslerine taşırken, spora meraklı bilinçli ve hoş bir gençlik kitlesi günü mekanda geçiriyor. Geçen sene başlayan ve bazı geceler olan canlı müzik programları, DJ performansları ile harmanlanarak haftalık takvimler olarak duyuruluyor. Sail Loft’un, canlı müzik olan günlerinde şişe açılan stant düzenide bir miktar arıyor. Gündoğan’ın butik mekanı Sail Loft, Bodrum tatiline gelenlerin “yapılacaklar listesinde”olması gereken mekanlardan.

sailloft

Ne Kadar Ödenir?

Sail Loft Gündoğan, meyhane temalı yeni mutfağını a la carte bir menü ile sunuyor. Günlük hazırlanan mezeler ve deniz ağırlıklı arasıcaklardan oluşan menüde soğuk başlangıçlar 15-30 TL arası sunuluyor. Ana yemeği aratmayan ara sıcaklardan Ahtapot Izgara 80 TL, İskorpit Kavurma 75 TL, Karides Levrek Sarma 50 TL fiyatla menüdeki yerini almış.  Canlı performans olan gecelerde herhangi bir müzik ücreti almayan mekan, (Jabbar hariç) 800 TL ortalama fiyat ile ağır alkol şişe açıyor. Mekanın kokteylleri ise 65 TL olarak fiyatlanıyor.

Sail Loft Adres: Gündoğan mah. Sahil Şeridi No 39, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 387 73 22

Yazar Hakkında

Yeşim Can

Yeşim Can, reklamcılık sektöründe uzun yıllar çalışmış olup, mekanlar ile ilgili müdavimde yazmaktadır

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.