Akdeniz Mutfağı Bodrum

Ruby Mare Yalıkavak

ruby mare

Bodrum pandemi yasakları sonrası sosyal yaşam anlamında adeta patlama yaptı. Uzun süre kapalı kalmak durumunda kalan önemli restoran markalarının da Bodrum’da yazlık açması bu durumu adeta körükledi. 2021 yazında Yalıkavak, Dirmil mahallesinde açılan 4 önemli mekandan birisi olan Ruby mare, aralarından en popülerlerinden birisi oldu. Ruby Mare, eşsiz manzarası, benzersiz atmosferi ve keyifli lezzetleri ile  2022 yaz sezonuna da oldukça iddalı giriyor.

ruby mare

Son dönem Bodrum’da merkeze yakın veya deniz kenarı yerine alternatif bölgelerde ve bulunduğu yerde tek başına olmayı yeğleyen mekanlar açılmaya başlandı. Yüksek bir noktada olmaları ve gün batımına karşı olmaları bu akımın diğer bir özelliği. Limon Gümüşlük, Kavanoz Yalıkavak, Dereköy Lokantası (Gün batımı olmasa da) ve son olarak Greta Gümüşlük bunların en önemli örneklerinden. Ruby Mare Yalıkavak da bu son trendin bir parçası olarak izole bir bölgede gün batımı itibarı ile misafirlerini ağırlıyor. Ruby Mare’de yemek olayı da oldukça basit. Temelde Sushi ve kokteyl üzerine kurulu mekan, mutfağında Maslak’daki Sushi Barba ile iş birliği yapmış.

Ruby Mare Yalıkavak, sushi tabaklarını 85-250₺ arası sunarken, ortaya söylenebilecek Chefs Platter 1.270₺’den sunuyor. Kokteyllerin 270₺’den başladığı mekanda, Ali Sayar’ın DJ-işletmeci olduğu mekanda, yaş ortalamasının çevredeki diğer mekanlara göre daha yüksek olduğunu da belirtmek lazım.

Adres: Yalıkavak, Dimril Mah. Kizilburun Cad 4/A, 48300 Bodrum/Muğla
Telefon: (0530) 915 69 14

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."