Brasserie-Bar İtalyan Mutfağı Kadıköy-Cadde

Rossi Suadiye

Rossi Suadiye

Sosyal yaşamı ve dışarıda yeme içmeyi seven cadde insanı genelde bu aktivitenin akşam yapılan kısmı için Avrupa yakasına tercih ederdi. Ancak son zamanlarda, pandeminin de etkisiyle “yerinde kal, yerinde tüket durumu” lokalleşmeye arttırdı. Bu gelişmenin en iyi gözlemlediği bölge ise plaj yolu sokak olarak karşımıza çıkıyor. Plaj yolu sokak, iyi yemek ve keyifli atmosfer sunan mekanları ile, haftanın 7 günü hareketli bir yaşam alanına dönüşmüş durumda. Bu mekanlar arasında yakın zamanda açılan Rossi en çok dikkat çekenlerden. Rossi Suadiye şık dekorasyonu, enerjik atmosferi, sevilen kokteyl ve yemekleri ile bölgenin yeni cazibe noktalarından.

Rossi Suadiye

Rossi Suadiye, etkileyici dekorasyonun yanısıra rahat ve konforlu bir ortam sunuyor. Giriş kısmı sokağın enerjisini yansıtan mekanın iç bölümü ise, keyifli barıyla birlikte şık bir atmosfer sunuyor. Barın hemen yanına konuşlanan Dj kabininde her gün performans olan mekanda, enerji ilerleyen saatlerde yükseliyor. İtalyan mutfağından oldukça fazla esinlenen bir menü sunan mekanda ortaya paylaşıma uygun atıştırmalıklar da mevcut. Menüdeki başlangıçlardan Shirmp Springroll (Çin böreği yufkasına sarılmış karides – 70 TL) Calamari Fritti (yerli kalamar dilimleri – 85 TL), Calleoni (taze makarna hamuruna sarılı ıspanak ve kestane mantarı – 85 TL) ön plana çıkan tabaklardan.

rossi

Pizza ve salata bölümü de olan Rossi’nin menüsünde, burgerlerden Islak Burger (60 TL) ve Bbq Burger (ağır ateşte pişirilmiş kaburga eti 85 TL) denenmesi gerekenlerden. Menüdeki makarnalardan ise Linquine Bolognese (78 TL) (kemik suyundan 4 saatte pişmiş), Kaburga ve Safranlı Risotto (95 TL) özel lezzetler olarak karşımıza çıkıyor. Rossi Suadiye her ne kadar bir brasserie-bar menüsü sunsa da oldukça iddalı ana yemeklere de yer vermiş. Bunlar arasında bir İtalyan klasiği olan Osso Buco (195 TL) ve bonfileden Dana Şnitzel (135 TL) tercih edilebilir. Barında imza kokteyllerin (95 TL) sunulduğu enerjisi yüksek, tüm gün keyifli bir plaj yolu mekanı olmuş durumda.

rossi suadiye

Rossi Adres: Suadiye, Plaj Yolu Sk. No:23, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 445 11 30

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.