Brasserie-Bar Karma Dünya Nişantaşı-Beşiktaş POPÜLER

Room And Rumours Nişantaşı

 

#brasserie-bar #karma dünya

Güncel Room + Rumours yazısı için tıklayın

Nişantaşı’nda bu sene açılan ve kısa zamanda oldukça popüler olan mekan Room and Rumours, yerel ve yurt dışı tasarımcıların çalışmalarına ev sahipliği yapan butik bir mağaza ve restoran-bardan oluşuyor.  Başak Dizdar ve Deniz Marşan tarafından açılan mekanın giriş ve üst katı kıyafet ve çeşitli aksesuarlar olarak düşünülüp, geniş bahçe bölümü ise keyifli bir restoran-bar olarak ele alınmış. Room and Rumours, işleten kişilerin kıyafetten, ev aksesuarına, kokteylden, müziğe, içinde olmak istedikleri yaşam alanını yarattıkları ve bu atmosferi paylaşmak isteyen kitle ile buluşturdukları bir mekan olarak tanımlanabilir.Room + Rumours butik

Room  and Rumours’ın ortaya koyduğu tarz, mekan keşfi konusunda erkelerden çok daha yetenekli olan kadınlar tarafından hemen benimsenmiş. Bu sebeple mekana girdiğinizde ilk göze çarpan durum masalardaki %80-90 kadın ağırlığı oluyor. “Günün her saati aktif mekan” mantığıyla yola çıkan Room and Rumours, öğle yemeği, gün boyu kahve ve akşam barı-yemeği olarak ziyaret edilebilir. Akşam yemeği için Room and rumours’a gidecekler için dikkat; mekan, çift oturum düzeni uygulamakta. Yani eğer 20:00’de ki oturuma gidiyorsanız, masa size 22:00’ye kadar ait oluyor. Mekan, Salı itibarı ile yemek sonrası hareketlenen barı ile keyifli bir gece kulübüne dönüşüyor.

Kokteyller, müzik ve rahat ortam

Son dönem gelişen, barların kendi özel kokteyl menülerini oluşturma trendi Room and Rumours tarafından uygulanmış. Mekan, gecenin ilerleyen saatlerinde oluşan kalabalığa rağmen, barından aynı özende kokteyl çıkarmaya gayret ediyor. Room and Rumours, bölgedeki birçok mekan gibi gelenlere şişe açtırma üzerine kurulu bir düzen ile açılmamış. Aslında bu anlamda tarzı, Nişantaşı’ndan ziyade Topağacı mekanlarına daha yakın denebilir. İyi müzik, iyi içki ve kasmayan rahat bir ortamda vakit geçirmek isteyenler için Room and Rumours oldukça keyifli bir deneyim olacaktır.

Amine Yabaş'ın elinden acılıl kokteyl "Love Hurts"

Amine Yabaş’ın elinden acılı kokteyl “Love Hurts”

Room and Rumours Adres: Vali Konağı Cd. No:8, 34367 Nişantaşı (Eski Komşu kebap’ın yeri)

Telefon: 0541 426 35 97
http://roomandrumours.com/

Comments

comments

Bora Sarısu

İçki sektörü, restoranlara hizmet sunan on-line yayıncılar ve bir dönem Los Angeles de ikamet ettiği sırada restoranlarda, çeşitli görevlerde çalışmıştır. Kariyeri boyunca, restoran, bar ve yeme-içme dünyası ile ilgili, çalıştığı şirketlere raporlar hazırlayan Bora, bu bilgileri tüketici ile paylaşması gerektiğini düşünerek, müdavimi kurmuştur.

Leave a Comment