Kadıköy-Cadde Kahvaltı Şef Restoranı

Ronay’s Deli

Bağdat Caddesi’nde Caddebostan ve Göztepe’yi geçtikten sonra bir ıssızlaşma hali olurdu bir zamanlar. Daha sakinleşen ve sosyalleşilmeyen bir kısmı olarak düşünülen Çiftehavuzlar ve ilerisi son yıllarda açılan pek çok mekanla birlikte çokça popülerleşti. Ronay’s Deli de tam bu yoğunlaşma üzerine Bağdat Caddesi’nin bu kısmını daha da çok sevmemiz için sebep bize. Yıllardır pek çok önemli yerde, yurtiçi ve yurtdışında şeflik yapan, başarılı bir aşçı olan Ali Ronay’ın yepyeni mekanı Ronay’s Deli. Burası hem gelip şarküteri ürünleri alabileceğiniz bir Delicatessen hem de bir cafe/pizzeria.

Burada birçok farklı sosları, makarnaları, peynir çeşitlerini, füme etleri bulup, satın alabileceğiniz gibi, sabahtan akşama değin sabah, öğlen, akşam olmak üzere ayrılan menülerini deneyip, önündeki bahçe kısmının keyfini çıkararak lezzetleri deneyimleyebilirsiniz. Özellikle caddeye en yakın masada oturup şöyle uzun uzun Çiftehavuzlar’ı seyretmek, bir yandan da Ronay’s Deli’nin şahane yemeklerini tatmak mutluluk verici. Ronay’s Deli’ye vardığınızda sizi afişlerle dolu bir duvar karşılayacak. Mekanın ve sahiplerinin sesi diyebileceğimiz bu duvar fazlasıyla ilgi çekici. İçerisi ise klasik bir delicatessen havasında, sergilenenleri incelemek hoş. Salı’dan pazara 08:00 – 21:00 saatleri arasında ziyaret edebileceğiniz Ronay’s Deli’nin menüsünden bahsedelim biraz da.

Kahvaltı servisi, 08:00 – 12:00 arasında oluyor. Menüde her yerde bulamayacağınız farklı seçenekler var. Özellikle kızartılmış yumurta, patates röşti, yeşil salata ve kendi yapımları ekmek ile hazırlanan ”Yumurta&Röşti” (55 TL), yumurta beyazı, kuşkonmaz, tatlı biberler ve frenk soğanlı ”Vitality Friatta” (65 TL) ve yine kızartılmış yumurta, dana bacon, füme sosis, fasulye, mantar ve domatesten oluşan ”Ronay’s Breakfast” en ilgi çekici kahvaltılardan. Pankek, kruvasan, granola, müsli gibi klasiklerin bulunduğunu da belirtelim. Öğlen değişiklik gösteren günlük spesiyalleri denemek mümkün. (2 protein, 3 salata, 4 çeşni gibi.) ancak öğlen ve akşamın asıl yıldızı sandviç ve pizzalar. Pizzalardan, Yaban mantarları, füme et, beyaz trüf ezmesi, karamelize soğan, mozarella ve otlu tereyağından oluşan ”Kral ve Ben” (115 TL), sandviçlerden ise Rozbif (85 TL) şimdiden en çok tercih edilenler arasında yerini almış bile. Şahsen özellikle konya küflü, pastırma ve tulumlu ”Karamanlı” ile kahvaltılarından ”Pan Perdu”yu gözüme kestirdim. Bir sonraki gidişimde mutlaka deneyeceğim. Siz Ronay’s Deli’ye mutlaka yolunuzu düşürün derim!

Adres : Göztepe, Bağdat Cd. No:215/C, 34730 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0531) 223 51 48

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.