Akdeniz Mutfağı İtalyan Mutfağı

Romu Ristorante

Son dönemlerde Ataköy/Bakırköy bölgesinde pek çok yeni mekan açıldı. Özellikle de Ataköy Marina’da yoğunlaşan bu mekanların bir bir açılması burayı bir sosyalleşme merkezi haline getirmiş durumda. Özellikle de haftasonları kalabalık olan mekanlar arasında gerçekten farklı, farkını da belli eden bir İtalyan Restoranı var artık. Romu Ristorante’den bahsediyorum. Akdeniz esintileri eşliğinde bir İtalyan yemek şöleni yaşatan mekanın dekorasyonunda da İtalya’yı referans gösteren öğeler var. Fazlasıyla modern, şık ve ferah bir ortam yaratılmış. Romu Ristorante’nin limon ağaçlarının çevrelediği ferah bir bahçesi var ve burada şehrin kalabalığından kaçıp saatlerinizi geçirmek mümkün.

romu

Açıkçası burası Avrupa yakasının bu bölgesindeki büyük bir açığı da tek kişilik dev kadro olarak kapatmış durumda. İsmini tarihi Roma şehrinin kuruluş hikayesinden alan Romu Ristorante’nin kurucusu, Karaköy’ün en populer ve sevilen mekanlarından biri olan Madeo’nun kurucu ortaklarından olan Erdal Doğan. Uzun süredir bu işi başarıyla icra ettiğinden midir bilinmez Romu Ristorante’de de bu uzun senelerdir gelişen tecrübenin ve özenin etkileri görülüyor. Hem dekorasyonda hem de menüde bahsi geçen özeni hissetmek mümkün.

Romu Ristorante’nin menüsünde taş fırında çıkan pizzalar, taze hazırlanan makarna çeşitleri ve geleneksel İtalyan mutfağının diğer lezzetlerini bulabiliyorsunuz. Gastronomi teknikleri ve kalitenin ön planda tutulduğu mutfakta titizlikle hazırlanmış bir ilkbahar-yaz menüsü var. Başlangıçlardan ahtapot carpaccio, kapari ile servis edilen deniz tarağı ve özel olarak Balıkesir’den getirilen keçi peynirli pancar tartar farklı ve leziz seçimler. Başlangıçlar sonrası ise mutlaka makarna, risotto, pizza ve ağır ateşte pişmiş dana yanak, fırın somon veya kuzu incik gibi ana yemeklerini deneyin. Burada sabah saatlerinde gayet yeterli seçenekte kahvaltının da bulunduğunu belirtelim. Yemek eşlikçisi olarak pek çok şarap var. Tecrübeli ekipten yardım alabilirsiniz bu konuda. Romu Ristorante haftanın her günü 09:00 – 02:00 saatleri arasında açık. Mutlaka deneyimleyin bu keyifli mekanı!

Adres : İÇ KAPI, ATAKÖY 2-5-6. KISIM MAH. DUMLUPINAR SK NO: 11 /1A, D:NO: 1, 34140 Bakırköy/İstanbul
Telefon : (0542) 191 98 98

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.