Bodrum

Rixos Premium Bodrum Mekanlar

rixos

Bodrum, özellikle pandemi sürecindeki son 2 yılda inanılmaz bir dönüşüm yaşarken, tanınmış restoran markalarına da ev sahipliği yapmaya başladı. Birçok nitelikli mekanın yazlık şube olarak bölgeyi seçmesi, rekabeti oldukça arttırmış durumda. Hali hazırda Bodrum ile özdeşleşmiş markalar da bu duruma kayıtsız kalmış değiller. Bunlar arasında olağanüstü doğasıyla ziyaretçilerini büyüleyen Rixos Premium Bodrum, 2022 yazına birbirinden özel restoranlar ile giriyor. Dışarıdan limitli sayıda oturama açık olacak bu 4 restoranı aşağıda inceleyelim.

rixos

L’olivo Italian

İçerisinde yer alan özel adasından, tropikal kumsalına oldukça özel bir konaklama deneyim sunan Rixos Premium Bodrum, mekanlar anlamında da oldukça zengin. Bunlar arasında, zeytin ağaçları arasına yerleştirilmiş L’olivo Restaurant, İtalyan mutfağından özel lezzetler sunuyor. Otelin konumlandığı Zeytinli Kahve mevkindeki, özenle korunan ağaçlar adeta restoranın doğal dekorasyonu unsuru olmuş. Bu özenle korunan ağaçlardan elde edilen zeytinyağının en çok kullanıldığı mekan da kuşkusuz L’olivo. Odun ateşinde pişen pizzaları, ekşi maya focaccia’lar ve ev yapımı makarnaları ile L’olive, Rixos’un en keyifli restoranlarından kuşkusuz. Restoranın imza tabağı Osso Buco ise mutlaka denemesi gerekenlerden.

rixos

L’olivo Italian

Kalamata

Rixos Premeium Bodrum’un içerisinde olduğu koyun en güzel konumlarından birisi de Ege mutfağına ayrılmış. Kalamata, mavi ve yeşilin birleştiği bu doğa harikası koyda şık bir Bodrum balıkçısı olarak karşımıza çıkıyor. Coğrafya mutfağından özel mezeler, deniz mahsulü ara sıcaklar ve Ege balıkları menünün ana unsurları durumunda. Yerinden temin edilen ürünler ile hazırlanan menüye, çalan Yunanca ve Türkçe şarkılar eşlik ediyor. Otel dışından belli sayıda misafir kabul eden Kalamata, bohem şıklığı yansıtan özel bir Ege lokantası atmosferi sunuyor.

rixos

Kalamata Rixos

Umi Teppanyaki

Rixos Premium Bodrum’da yer alan Umi Teppanyaki Japon mutfağı üzerine bir restoran. Uzak doğu temalı dekorasyonu olan restoran, geleneksel Teppanyaki (demir tavada pişirilmiş Japon yemekleri) lezzetleri sunuyor. Mekanda yer alan Sushi-bar bölümünde şefler, misafirlerin seçimleri doğrultusunda sushileri hazırlıyor. Manzaraya ile bütünleşen bu sushi-bar bölümü restoranın en sevilen ve tercih edilen yeri durumunda. Bodrum’da Japon mutfağı deneyimlemek isteyenler için Umi Teppanyaki, biçilmez kaftan.

rixos

Umi Teppanyaki

Cleopatra Restaurant

Rixos Premium Bodrum’un bu yaz yeni açtığı modern Steak ağırlıklı restaurantı çok kısa sürede bir çok ünlü ismi ağırlayarak bu yaz kendinden söz ettirecek gibi. Modern bohem mimarisi, yeşil ve mavinin uyumunun tamamlayıcısı olan mekan, Restoran, ünlü şeflerin özel yemeklerinin yanısıra, dry-aged etleri, Ege’nin en kaliteli sebze ve otlarını, mevsimsel olarak hazırladığı menülerde sunuyor. Bölgenin iddialı şarap kavı ile oldukça iyi eşleşen bu lezzetlerin yanısıra Cleopatra, batıdan doğuya kadar dünyanın en seçkin deniz mahsulleri ve uzak doğu mutfağını bir araya getiriyor. Günü batırırken Cleopatra Bar’in eşsiz manzarasında, seçkin mixolojistlerin aperitif ve yenilikçi kokteyllerini içerek keyif almanın yanında, hafızanızda da yer edecektir.

rixos

Cleopatra Restaurant

Rixos Premium Bodrum mekanlar anlamında oldukça keyifli bir atmosfer sunarken, otel dışından az sayıda ziyaretçi kabul ediyor. Bu üst deneyimi yaşamak isteyen misafirler, belli bir kuver ücreti ile 4 restorandan faydalanabiliyor. Rixos Premium’u akşam yemeği için ziyaret edecekler için gün batımı saatlerini kaçırmayın derim.

rixos

Adres: Zeytinlikahve Mevki, 48400 Rixos Premium/Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 337 11 22

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.