Beyoğlu-Karaköy Modern Meyhane Türk Mutfağı

Rana By Topaz Gümüşsuyu

rana

Beşiktaş’ın stadından Taksim’e doğru çıkan İnönü caddesi, yani bilinen adıyla Gümüşsuyu, yeni bir sosyalleşme alanı olmak için önemli bir aday konumunda. Çığırından çıkmış Beyoğlu’na hemen komşu olan bölge, geniş kaldırımları, etkileyici binaları ve Avrupai tarzdaki caddesi ile yeni tarz mekanlar için iyi bir potansiyel sunuyor. Caddenin stada yakın bölümündeki elegant restoran Topaz da, yeni konsepti Rana ile atmosfer ve menü olarak kendini yenilemiş. Rana By Topaz, modern meyhane, diğer bir tanımla konforlu meyhane tarzı ile bölgenin dokusunu ve muhteşem manzarasını daha birçok kişiye deneyimletecek gibi gözüküyor.

Topaz Bodrum İçin Tıkla

rana topaz

Ne yenir, Ne içilir?

Topaz’ın dünya ve Türk mutfağından karma iddialı menüsü yerli kadar, yabancı misafire de hitap ediyordu. Malum son dönem turist sayısının azalması, özellikle tarihi yarım ada manzaralı fine dining restoranları oldukça olumsuz etkiledi. Yeni menü ve atmosferinde Topaz by Rana, daha çok, sık gezen yerli müşteriyi hedefliyor. Masalara atılmış rakı bardakları, ortaya söylenen meze ve ara sıcak ağırlıklı menü, mekanı çevreleyen meyhane çağrışımlı aksesuarlar ile Rana, keyifli bir modern meyhane (konforlu meyhane) olmuş. Uzun zamandır restorancılık yapan Escale, Colonie gibi markaların sahibi Desert grup, mutfak ve servis konsunudaki deneyimini meyhane temalı restoranı Rana’da başarı ile ortaya koymuş.

topaz

Belirttiğimiz üzere meze ve ara sıcak ağırlıklı, ortaya söylenen yemeklerden oluşan mekan, BalıkçıMeyhane arası bir menüye sahip. Rana’nın menüsünde, balık restoranları ile özdeşleşmiş lakerda, levrek marina, balık tarama, kalamar tava gibi tabaklar ile topik, yaprak ciğer, mücver gibi meyhane mutfağının temsilcileri bir arada. Bunlara ek olarak Çerkez tavuğu, humus gibi mezeler de alternatif olarak menüye dahil edilmiş. Rana By Topazı’ın menüsü, dışarıda yemek yeme alışkanlığı gelişmiş olan kitlenin güncel damak zevki göz önünü alınarak hazırlanmış.

topaz

Ne zaman Gidilir?

Rana Meyhane, haftanın 7 günü 19:00-02:00 arası hizmet veriyor. Manzarası sebebi ile mekan açık olduğu her saat dilimi ayrı bir keyifli. Hafta içi iş çıkışı saatleri itibarı ile hareketlenen mekanın başlama saati hafta sonu biraz daha ileri saatlere kayıyor. Masaların tamamının manzaraya hakim olduğu Rana meyhane, mevsime göre güneş batımından önce ayrı bir Keyifli oluyor.

topaz

Ne Giyilir?

Rana Meyhanenin, eski hali Topaz restoran tipik bir fine dining restorandı. Bu yüzden giden bir çok insanın hala eski alışkanlıkla, şık giyim tarzı benimsediği görülüyor. Yeni tarzı biraz daha sıcak bir atmosfer yarattığı için mekanın yeni giyim kodu spor/şık. Aynı zamanda geceye doğruda daha çok yaklaştığı için chic & sexy olarak şekillendi.

topaz

Kim Kim Gidilir?

Rana By Topaz güzel manzarası ve keyifli ama şık ortamı ile hafta içi şirket gruplarına hafta sonu ise kutlama gruplarına oldukça uygun bir mekan. Ortadan paylaşımlı yenilen yemekler, rahat ortam, eğlenceye kayış vaat eden müzikler mekana grup olarak gitmenin daha keyifli olacağını söylüyor. Rana meyhane, manzarası ve menüsünde Türk mutfağından seçmeleri sunması sebebi ile yabancı misafir ağırlama için de ideal bir atmosfer sunuyor.

Rana Adres:  Ömer Avni Mh., İnönü Cad. No:50, 34427. Gümüşsuyu/Beyoğlu
Telefon: (0212) 249 1001

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.