Beyoğlu-Karaköy Kebapçı

Rakofoli Karaköy

rakofoli
Yazan: Bora Sarısu

10 yıllarca ticaret ve sanayinin merkezi olmuş Karaköy’ün Perşembe pazarı tarafı, şehrin tarihi dokusunu en net hissedebileceğiniz bölgelerden. Grafitilerle renklendirilmiş tarihi binalar, gündüzleri makinacı ve yedek parçacılara hizmet verirken, akşamları ise deniz tarafındaki lokantalara ev sahipliği yapıyor. Yakın zamada bölgede açılan Rakofoli Karaköy, kebap üzerine menüsü ile bölgede faaliyette olacak. Son dönem artan turist sayısıda hesaba katıldığında, bölgede açılan kebap restoranı sayısınındaki artış net gözlemlenebiliyor. Zira civarda ünlü ocakbaşı Ali Usta ve Momento otelin üzerindeki Tersane Karaköy’den sonra Rakofoli bölgede kebap üzerine 3. restoran olacak. Özellikle yaz ayları teras katı oldukça keyifli olacağa benzer Rakofoli Karaköy, sonbahar ve kış dönemi kapalı bölümde hizmet verecek.

rakofoli

Alkol servisi de olan restoran, 4 kattan oluşan binasında öğle ve akşam servisinde hizmet veriyor. Kebap fiyatlarının 45-60 TL arası olduğu mekanda, mezeler 16 TL, salatalar 24 TL’den fiyatlanıyor. Tatlıların 20 TL olarak menüde konumlandırıldığı Rakofoli Ocakbaşı, kişi başı 200 TL ortalama fiyat beklentisi ile ziyaret edilebilir. Tarihi ve otantik ortamı ile mekan, özellikle bölgeyi gezen turist grupları tarafından şimdiden ilgi odağı olmuş durumda.

Rakofoli Ocakbaşı Adres: Azapkapı, Kürekçiler Sok No:12, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 249 23 04

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.