Bodrum Brasserie-Bar Şef Restoranı

Prep Bodrum

prep bodrum

2021 yazında, İstanbul’daki birçok restoran markasının Bodrum’a yazlık açtığını görüyoruz. Genelde eğlence mekanlarının yazlık açmasına alıştığımız Bodrum’da son dönem açılan mekanların profili de değişmeye başlamış durumda. Yaz-kış yaşamın artmasına paralel Bodrum’un tipik mekanları olan yerel balıkçı ve kahvaltıcıların yanına, şef restoranı, hatta fine dining restoranların eklendiği görülüyor. Reşitpaşa’daki keyifli mekanından hatırladığımız şef restoranı Prep, bu hareketliliğin en yoğun olarak yaşandığı bölgelerden Yalıkavak’da yakın zamanda açıldı. Prep Bodrum, kendine has lezzetleri, hoş dekorasyonu ve sıcak atmosferi ile bölgeye yaz-kış renk getireceğe benzer.

prep bodrum

Yalıkavak Marina’nın karşısındaki Prep Bodrum, bölgenin enerjisini tutan bir konumda yer alıyor. Mimar sahibi Sıla Uzundurukan’ın tasarımını yaptığı mekan, modern bir şarap barı kıvamında. Çoğunluğu açık hava oturma alanından oluşan Prep, yemeğin odak noktada olduğu rahat ve konforlu bir ortam sunuyor. Şef Azad Ferhat Taş’ın yönetimindeki mutfak, yemeklerde kullanılan birçok ürünü kendi mutfağında hazırlamakta. Şef restoranı, ev yapımı salçalar, köylü pazarlarından Ege otları ve yeşillikler gibi yeriden temin edilen ürünler kullanıyor. Geniş bir şarap kavı bulunan Prep Bodrum’un şarap tabağı, doğal tarım yapan çiftliklerden alınan peynirler ve şarküteri ürünlerinden oluşturulmuş.

prep bodrum

Ortaya paylaşıma uygun bir menüsü olan Prep’in başlangıçlarından İsli Deniz Mahsulleri Tabağı, Marina Kabaklı Pimpirim Salatası, Hardallı Levrek Ceviche denenmesi gerekenlerden. Prep Bodrum’da yöresel lezzetlerden oluşturulan Şarap Tabağı ve Rakı Tabağı akşamüstü demlenmek için ideal seçenekler olacaktır. Yerel lezzetlere özgün dokunuşlar ile sunulan ara sıcaklardan ise, Ege Otlu Tava Mücver ve reyhan salatası ile sunulan İçli Köfte dikkat çekenler arasında. Mevsimsel tazeliğe göre dönemsel değişen menüde ana yemeklerden, Kuzu Ciğer Uykuluk Şiş (Rezene pilavı ile servis ediliyor) Uzun Pişmiş Dana Yanağı gibi tabaklar ön plana çıkıyor. Ayrıca Balıkçı barınağından günlük temin edilen balıklar usulüne uygun pişirilerek servis ediliyor. Prep Yalıkavak, sıcak atmosferi, keyifli müzikleri ve beğenilen lezzetleri ile yaz-kış müdavimi olunacak bir Bodrum mekanı olmuş.

Prep Adres: Yalıkavak Mah. Çökertme Cad. No:23b/9 Yalikavak, Bodrum
Telefon: (0252) 385 40 02

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."