Beyoğlu-Karaköy Canlı Müzik İtalyan Mutfağı

Pizzeria da Simone

Tarihi dokusu ile Asmalı Mescit kuşkusuz şehrin en özel bölgeleri arasında geliyor. Ziyaretçilerine büyüleyici bir atmosfer sunan bu değerli bölge yıllar içerisinde birçok önemli mekana ev sahipliği yapa gelmiş durumda. Bu mekanlar arasında 2022 Mayıs ayında Ruz Hotel’in terasında açılan Simon İstanbul şehrin önemeli şef restoranları arasında geliyor. Yakın zamanda ise Simon’un kardeş mekanı yine aynı binada yerini aldı. Pizzeria Da Simone, İtalyan mutfağı üzerine lezzetleri, etkileyici dekorasyonu ve jazz müzik etkinlikleri ile misafirlerine benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

simone

Tarihi binasında özüne sadık kalınarak tasarımı yapılan Pizzeria da Simone’da, klasik ve modern unsurlar bir araya getirilmiş. Yüksek tavanlı binadaki mekanın içerisinde yer alan klasik piyona ve duvarlardaki modern tablolar sanat ve müziğin birleştiği bir atmosfer sunmakta. Zira 1940’larda Brooklyn’de bir restoranda hissettiğiniz Pizzeria de Simone’da akşam yemeklerine düzenli yapılan jazz etkinlikleri eşlik ediyor. Mekanı içerisinde konumlanan çift taraflı barda bir kokteyl almak da oldukça keyifli.

Asmalı Mescit”in yeni mekanının birazda mutfağından bahsedecek olursak, İtalyan mutfağı üzerine olan restoranda pizzalar ön planda. Ekşi maya hamurundan yapılan pizzalar parmak ısırtırken, zengin şarap kavından keyifli seçimler yapmak mümkün. Yakın zamanda ev yapımı paninilerin ve makarnaların da olacağı restoran-bar, saat 12:00-01:00 arası hizmet veriyor. Özellikle jazz müzik etkinliklerin olduğu günlerde akşam yemeği için rezervasyon ile gitmekte fayda var. Asmalı Mescit’in yeni mekanın etkinlik takvimin öğrenmek içinse buraya tıklayarak instagram sayfasına ulaşabilirsiniz

Adres: Asmalı Mescit, General Yazgan Sk. No:6, 34430 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0539) 412 88 28

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.