Dünya Mutfağı Nişantaşı-Beşiktaş Pub-Gastro Pub

Pepe Rosso Akaretler

pepe rosso

Pepe Rosso Akaretler, Covid 19 sebebiyle verilen aradan sonra, 1 Haziran Pazartesi günü Turizm bakanlığının açıkladığı hijyen ve sosyal mesafe kuralları (bilgi için tıklayın) ile birlikte tekrar açılıyor.

Akaretler son dönem şehrin en yoğun mekan hareketliliği olan bölgelerinden birisi kuşkusuz. Şair Nedim ve Süleyman Seba caddelerinin kesiştiği alan ise bölgenin merkez noktası haline gelmiş durumda. Tarihi binaları, ferah caddeleri ve geniş kaldırımları ile Akaretler, açılan yeni nesil mekanları ile bir miktar Nişantaşı’nın da yerini almış gözüküyor. Bilgili Holding tarafından restore edilen Sıra evler, bölgenin cazibe merkezi haline gelmesinde önemli bir paya sahip. Gelişmelere paralel tarih yapıda en son yerini alan mekanlardan Pepe Rosso, nitelikli gastro pub menüsü ile dikkat çekiyor. Dışarı çıkma ve müdavimlik kültürü yüksek olan İzmir’in köklü mekanlarından olan marka, sevilen tarzını modernize edilmiş menüsü ile sunuyor. Pepe Rosso Akaretler, ferah bahçesi, keyifli kokteylleri ve enerjik atmosferi ile İlkbahar-Yaz sezonun buluşma noktalarından birisi olmaya aday.

Pepe Rosso Akaretler’i 5 sorumuzda inceleyelim…

pepe

Ne yenir, ne içilir?

Pepe Rosso, İzmir Kordon’da 16 yıldır hizmet veren tam bir müdavim mekanı. Akaretler’de açılan yeni adreste, İzmir’deki restoranın sevilen lezzetleri Gastro pub menüsüne uygun yemekler ile birlikte harmanlanmış. Menünün danışmanlığını ise, son dönem Zula Burger ve Batard’tan tanıdığımız ünlü şef Üryan Doğmuş yapmış. Restoranın ortaya gelen bar tabakları, Pepe Jumbo Tabağı ve Cheddar peynirli, Dana bacon’lı, Rosso pub menüsünün vazgeçilmez tabakları olarak menüdeki yerini almış. Son dönem menülerin olmazsa olmazı Kokoreç, 4 farklı yorum ile menüdeki ağırlığı anlamında dikkat çekiyor. İzmir’in meşhur Kokoreççisi Asım Usta’dan temin edilen ürün, Kokoreç Nachos ve Kokoreç Topları gibi yaratacı tarifler ile menüye girmiş.

pepe

Gastro pub mekanlarda gördüğümüz “klasik tariflere özgün dokunuşlar ile yaklaşma” fikri, Pepe Rosso’nun menüsünde kendini göstermiş. Sokak lezzetlerinden oldukça fazla esinlenmenin olduğu mekanda, Felafel Topları, Corn Dog ve midye dolmanın yanında, özgün bir kumru yorumu da menüde sunuluyor. Mekanın hot dog ve burgerleri de oldukça iştah açıcı. Bunlar arasında Frankfurter sosisten yapılan 3 farklı hot dog yorumu ile Lokum (istiridye mantarlı) ve Cotto Burger denenmesi gerekenlereden. Günü hafif geçirmek isteyenler için geniş bir salata menüsü sunulan restoranda, ana yemek olarak Susamlı Tavuk Şinitzel ve Steak & fritt (Antrikot tabağı) ön plana çıkanlar arasında. Pepe Rosso’nun barında ise, bir çok bira çeşidinin yanısıra, imza kokteyllerin olduğu bir de menü sunuluyor. Bu kokteyllerden Hibiscus bitki çaylı Rozella Violet ve Brunt Whiskey Caramel favoriler arasında sayılabilir.

pepe

Pepe Rosso’nun profiterol tatlısı denenmeli

Ne zaman gidilir?

Pepe Rosso Akaretler, haftanın 7 günü 10:00-01:00 arası açık bir mekan. Gastro pub menüsüyle restoran, öğlen servisinde “iyi yemeği hızlı servis” eden bir restoran olarak ziyaret edilebilir. Mekanın arka bahçesi şehrin gürültü ve kargaşasından uzaklığı sebebi ile, gün içi ideal bir mola noktası olarak ön plana çıkıyor. Akşamları ise Pepe Rosso konumu ve dinamik atmosferi ile, iş çıkışı saatleri için ideal bir buluşma noktası durumunda. Hafta sonları ve DJ etkinliği olan akşamlarda gece kulübü öncesi ara mekan olan Pepe Rosso’nun, etkinlik takvimini öğrenmek için, buraya tıklayarak instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

pepe rosso

Ne giyilir?

Pepe Rosso’nun içerisinde olduğu Sıra Evler, 1875 yılında Sultan Abdülaziz tarafından inşa ettirilmiş, İstanbul’un tarihi dokusunu yansıtan bir yapı. Yakın zamanda restore edilen yapıda yer alan mekan 2 kattan oluşuyor. Mekanın giriş bölümünün olduğu üst kat, caddeye bakan ön cephesi ile gün boyu hareketliyken, yüksek tavanlı iç mekan endüstriyel mimari ile tarihi dokunun birleştiği bir atmosfer sunuyor. Mekanın alt katı ise, özel tasarım bir barın olduğu kapalı alan ve yeşilliklerle çevrili bir bahçeden oluşuyor. Modern ve enerjik bir atmosferi olan Pepe Rosso gün içi spor ve spor/şık, akşamları ise spor/şık giyim tercihleriyle ziyaret edilebilir.

pepe rosso

Kim kim gidilir?

Modern pub tarzı ve enerjik atmosferi ile Pepe Rosso Akaretler, iş çıkışı arkadaş grubu ile gitmek için oldukça uygun bir mekan durumunda. Mekanın arka tarafındaki keyifli bahçesi ise gün içi kahve ve içki molası için oldukça uygun. Tam bir buluşma mekanı olarak tarif edilebilecek Pepe Rosso, ilerleyen saatlerde hareketlenen müziği ile, eğlence ve yemeği tek mekanda çözmeyi seven kutlama grupları için de uygun bir ortam yaratıyor. Gastro pub, özel kokteylleri ve özgün menüsü ile deneyim bazlı bir yemek için de ziyaret edilebilir.

pepe

Ne kadar ödenir? (Güncelleme 08.03.2020)

Pepe Rosso, bölgenin yeme-içme ve eğlence dünyasındaki yerini gözeterek, “iyi yemeği rekabetçi fiyatlar” ile sunan bir mekan olmuş. Gastro pub, ortaya paylaşımı bar tabaklarından Pepe Jumbo Tabağı 56 TL, Rosso 48 TL fiyatla servis ediliyor. Keyifli atıştırmalıklardan Kokoreç Nachos 39 TL’den menüdeki yerini alırken, Lokum Burger 48 TL olarak fiyatlanıyor. Mekanın ana yemeklerinden Lokum Bonfile 58, Susamlı Tavuk Şinitzel 35 TL olarak sunuluyor. Pepe Rosso’nun imza kokteylleri ise 49 TL’den servis ediliyor.

Pepe Rosso Adres: Sinanpaşa, Akaretler, Şair Nedim Cd. No 18/A, 34353 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 327 33 00

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.