Akdeniz Mutfağı Bodrum Fine Dining

Park Şamdan Yalıkavak

park şamdan

2021 sezonunda İstanbul’un en önemli restoran markalarının Bodrum’a yazlık açtığını görüyoruz. Ünlü yeme-içme markalarının seçtiği adres ise büyük oranda Yalıkavak olarak karşımıza çıkıyor. Bu restoranlar arasında İstanbul’un en köklü mekanlarından Park Şamdan da, 2021 yazında Yalıkavak’ta göreceğimiz iddalı mekanlar arasında. Park Şamdan’ın yazlık adresi ise, Yalıkavak’ı panaromik bir açıdan gören ve ikonik tasarımı ile dikkat çeken G Beyond olarak karşımıza çıkıyor. Mar Yapı tarafından yapılan G Beyond üst seviyede konfor sunan villa ve rezidanslarını, Park Şamdan’ın yaza özel menüsü ve müzikleri ile birleştirmiş. Park Şamdan Bodrum, büyüleyici manzarasıyla gün batımı, akşam ve yemek sonrası saatlerinin Bodrum’daki en keyifli adreslerinden birisi olmuş durumda.

park şamdan

Restoran, lounge ve bar bölümü olmak üzere 3 alana kurulu olan mekan, şık ve konforlu oturma düzenleri ile ziyaretçilerini karşılıyor. Gün batımı saatlerinde bar bölümünde özel kokteyl ve müzikleri ile misafirlerini ağırlamaya başlayan mekan, bara özel atıştırmalıklar da sunuyor. Park Şamdan Yalıkavak, menüsündeki klasikleşmiş imza tabakların yanısıra Peru ve uzakdoğu mutfağından ilham alan örnekler ile karşımıza çıkıyor. Özellikle deniz mahsulü üzerine Poke Hawaii, Tradito Atun gibi Peru lezzetlerin olduğu menüde, Bun Koko, Beef Tataki gibi ortaya paylaşıma uygun lezzetler sunuluyor. Ana yemek bölümünde ise imza tabak Dana Kaburga’nın yanısıra etlerden risotto ile servis edilen Dana Yanak veya basmati pilavı ile servis edilen Kılıç Balığı tercih edilebilir.

park şamdan

Finalde kuru kadayıflı Panna Cotta veya Kup Krokan seçimi yapılabilecek mekanda klasik ve mekana özgü kokteyller sunuluyor. Park Şamdan Yalıkavak’da DJ setinin başında ise yılların mekanda geçiren Ayhan Kıray var. Dolayısıyla akşam yemek müziğinin arıdından, geceye de Yalıkavak manzarasına karşı fenomen şamdan müzikleri ile giriliyor. Bazı günlerde canlı müzik programı da olan Park Şamdan’ın etkinliklerini öğrenmek için buraya tıklayarak instagram sayfasını takip edebilirsiniz. İçerisinde bulunduğu G Beyond’ın rezidansları ile bilgi almak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

park şamdan

Park Şamdan Bodrum Adres: Yalıkavak, 51. Sokak No:17, 48990 Bodrum/Muğla
Telefon: (0542) 772 88 88

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.